Hotele co prawda nadal zamknięte, ale zawsze można… przespać się w lesie. Wyznaczono dozwolone miejsca

7

Nadleśnictwo Kędzierzyn opublikowało mapę obszarów leśnych, na których legalnie można spędzić noc. Umożliwiła to niedawna zmiana regulacji.

– Na naszym ciekawym, zróżnicowanym terenie przygotowaliśmy dla Państwa 1500 ha specjalnych obszarów, gdzie na łonie natury miłośnicy obozowania w lesie mogą bezpiecznie delektować się przyrodą bez obaw naruszenia ustawy o lasach – zachęca Nadleśnictwo Kędzierzyn.

Nadleśnictwo Kędzierzyn przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Szczegółowe informacje na temat warunków leśnych noclegów dostępne są na stronie nadleśnictwa – kliknij, aby przejść.

7 KOMENTARZE

 1. Nadleśnictwo Kędzierzyn przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie” …. A może jeszcze skorzystaj z „Baru pod kleszczem” którego redakcja reklamowała ostatnio w jednym ze swych artykułów. Można również spędzić czas śpiąc na ławce a później w izbie wytrzeźwień. Czy tak należy spędzać wolny czas ?

 2. Proponuję też programy:
  1. Obejrzyj ptaka.
  2. Zastąp papier liściem.
  3. Ruda ma fajną dziuplę.
  4. Ludzkie oblicze kleszcza.

 3. No naprawdę, te mijscówki to są ohudne, pod zakładami albo pod obozami koncentracyjnymi. Z kim wy w tych LP pozamienialiście się na głowy?

 4. Tak kurna na rowerze jeździć nie można bo to niebezpieczne, a spać z wilkami i dzikami wolno bo to pełny relax.

 5. Toi Toi tez postawia? Jak nie… rezygnuje ze spaceru tam. Gdzies musza swoje fizjologiczne potrzeby.. Rozwiazanie sprawy sanitarnej jest?

Skomentuj