Hotel „Solidaris” w miejsce „Centralnego”. Za kilka miesięcy zagrają poloneza ZDJĘCIA

1
W hotelu wciąż trwają prace remontowe, ale jego część jest otwarta dla gości.

Przez blisko 60 lat działalności odcisnął trwały ślad w pamięci mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Hotel „Centralny”, który zawiesił działalność jesienią 2013 roku, odradza się pod szyldem „Solidaris”. Już w styczniu powrócą do niego maturzyści, którzy w hotelu zatańczą poloneza.

Przez blisko sześć dekad działalności przez pokoje hotelowe przewinęły się dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy gości. Były to osoby przyjeżdżające do Kędzierzyna-Koźla w celach biznesowych, ale też miejscowi organizujący w „Centralnym” imprezy okolicznościowe. Nade wszystko hotel znany był z tego, że organizowano w nim studniówki dla szkół średnich z Kędzierzyna-Koźla i okolic.

Z końcem października 2013 roku hotel zakończył swą działalność. Właściciel obiektu, Grupa Azoty ZAK, postanowiła sprzedać budynek. Poszukiwania nowego właściciela nie należały jednak do łatwych. Wreszcie pod koniec ubiegłego roku udało się znaleźć nabywcę. Nowym właścicielem została firma Solidaris.

Właściciele firmy długo zastanawiali się nad tą inwestycją, ale ostatecznie doszli do wniosku, że warto zakupić hotel. Solidaris jest firmą bardzo mocno stawiającą na wartości rodzinne. Taki też charakter ma mieć hotel. Jesteśmy otwarci na współpracę z biznesem, ale jednocześnie chcielibyśmy, by działalność hotelu była skierowana też do mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i okolic – opowiada Barbara Paluszek, menadżer ds. marketingu i sprzedaży w hotelu.

Nieoficjalną inauguracją hotelu był I Bal Biznesowy na początku roku. Uczestniczyło w nim 160 osób. Konferansjerem podczas imprezy był Krzysztof Ibisz.

Mamy zamiar organizować bal co roku, a jego celem jest poznanie się ludzi ze środowiska biznesu i zbliżenie do siebie – mówi Barbara Paluszek.

Zanim hotel na dobre rozwinie skrzydła, będzie musiał przejść szereg prac remontowych. Przez ostatnie dwa lata obiekt pozostawał praktycznie bez żadnych inwestycji.

Chcemy, aby prace nie powodowały dyskomfortu dla naszych gości, dlatego będziemy prowadzić je sukcesywnie, remontując kolejne części obiektu. Restauracja jest już do dyspozycji gości, do końca maja chcemy poprawić estetykę ogrodu, który ma być jedną z atrakcji hotelu – zapowiada Barbara Paluszek.

Szefem kuchni w restauracji, a jednocześnie osobą odpowiedzialną za przeszkolenie kadry, jest Adrian Feliks, znany z uczestnictwa w programie Top Chef Polska. Restauracja jest otwarta również na pracowników pobliskich zakładów. Rankiem można zakupić w niej bułki na gorąco oraz sałatki.

Wiadomo już, że do hotelu powrócą bale studniówkowe. W styczniu 2016 roku, po kilku latach przerwy, imprezę w nim ponownie zorganizuje II Liceum Ogólnokształcące z Kędzierzyna-Koźla. W najbliższym czasie obiekt ma zacząć tętnić życiem. W planie jest m.in. organizacja wieczorków tanecznych oraz otwarcie ogrodu dla gości. Na tę chwilę personel hotelu liczy 16 osób. Z czasem, gdy jego działalność będzie się rozwijać, właściciele planują przyjęcia pracowników oraz ich szkolenia, co ma przełożyć się na podniesienie standardu obsługi gości hotelowych i restauracyjnych.

1 KOMENTARZ

  1. Mam tylko nadzieję, że ze zmianą właściciela przyszła zmiana szefa kuchni bo ten, który był za czasów Centralnego był godny pożałowania…Kilka razy byłam w Centralnym na różnych balach-począwszy od studniówki po bale karnawałowe to zawsze ten sam mankament….dania, które serwowano co najwyżej do chlewu dla świń się nadawały…

Skomentuj