Hospicjum przekształcone w izolatorium dla osób z koronawirusem i czekających na wynik badania

9

Na swoich pierwszych pacjentów czeka izolatorium w Kędzierzynie-Koźlu. Decyzją wojewody opolskiego taką rolę będzie spełniać wybudowane przez miasto hospicjum, prowadzone przez Caritas Diecezji Opolskiej. W czasie trwania epidemii trafią tam osoby oczekujące na wynik testu na obecność koronawirusa lub zakażeni, u których choroba przebiega łagodnie.

Niektórzy zdiagnozowani chorzy mogą leczyć się w domu. Decyduje o tym lekarz – epidemiolog ze szpitala jednoimiennego bądź placówki z oddziałem zakaźnym, zgodnie z wytycznymi ministra zdrowia. Pacjent trafia wówczas do tzw. izolacji domowej.

Gdy chory zamieszkuje z osobami starszymi lub z tzw. podwyższonej grupy ryzyka, powrót do domu jest wykluczony. Nie zostaje wtedy bez pomocy – lekarz zakaźnik może zdecydować, żeby pacjent trafił do izolatorium.

W placówce przy ul. Szymanowskiego w Kłodnicy każdy pacjent trafi do osobnego pokoju z węzłem sanitarnym. Pod drzwi otrzyma trzy posiłki dziennie. Codziennie jego stan sprawdzi personel medyczny – pielęgniarka, a w razie potrzeby lekarz. Jeśli przeprowadzone testy dwukrotnie dadzą wynik ujemny, pacjent może zostać wypisany. Pomieszczenia, które zajmował, każdorazowo zostaną dokładnie zdezynfekowane i przygotowane na przyjęcie kolejnej osoby.

9 KOMENTARZE

  1. Czy ta wiadomość to prima aprilis Czy wy wiecie ze hospicjum jest oddalone od budynków gdzie mieszkają ludzie 20 m A to są już nie młodzi mieszkańcy tego miasta i są bardziej narażeni niż inni właśnie ze względu na wiek Czy w szpitalu nie ma miejsc dla takich chorych Mamy duzy szpital i ponoć aktualnie przebywa tam około 50 pacjentów wiec miejsca jest co nie miara A tu z premedytacja naraża się nas mieszkańców na zarażenie się korona-wirusem Rękawiczek nie ma maseczek nie ma środków do dezynfekcja nie ma Proszę powiedzieć jak mamy żyć

  2. Elżbieta – jeśli jesteś emerytką to wg trendów światowych macie żyć krótko. A oglądanie tvn-u powoduje nie tylko wiele chorób zakaźnych, ale także umysłowe otępienie (myliłem się – zawsze!). Jeśli nie będziesz podchodzić do budynku, lizać klamek, obwąchiwać okien i w ogóle innych głupich rzeczy, to prędzej zarazisz się w swoim własnym domu, gdy przyjdziesz z zakupów i zaczniesz dotykać tego co kupiłaś a później własnego nosa. Tu nie ma morowego powietrza, insekty choroby nie przenoszą, wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, a jeszcze nie widziałem nikogo, kto kichałby lub kaszlał na 20 m do przodu. Dodatkowo musiałby robić to przez kilka minut ciągle. Wykaż się czasami własną inwencją i zacznij używać tego co nosisz na szyi lub zadzwoń do tvnu, niech ci wytłumaczą, że tak się nie zarazisz.
    Hospicjum zacząć pracować nie mogło, bo UWAGA: nie ma chętnych pielęgniarek. Ciągle w Kościołach podają to ogłoszenie o pracę, bo bez odpowiedniej ilości kadry nie dostaną pozwolenia na rozpoczęcie działalności. Płącą 3500 brutto + dyżury. Chętnych brak. Miasto scedziło wszystko na Caritas, pewnie jeszcze będą ciągnąc od nich kasę za podatki gruntowe itd.

  3. Dlaczego hospicjum przeznaczono na izolatorium? Przecież jest wolna klinika „Nova” Ma pomieszczenia i kadrę no i dobrego prezesa i może z powodzeniem ratowaćludzi.

    • Dlatego że nasz radny, lekarz Rafał Olejnik prezes „Klinika Nova.” jest INWESTOREM i BIZNESMENEM. :))) Spokojnie, jak Caritas Diecezji Opolskiej nie sprosta, to jest bardzo duża szansa, że radny, lekarz, biznesmen Olejnik przejmie hospicjum, byle był zysk. :)))

Skomentuj