Hołd dla powstańców warszawskich. Poseł Katarzyna Czochara złożyła kwiaty pod pomnikiem „Pojednania”

8

1 sierpnia, w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, delegacja Prawa i Sprawiedliwości na czele z poseł Katarzyną Czocharą, złożyła kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej w Parku Pojednania.

77 lat temu warszawiacy zbrojnie przeciwstawili się bestialstwu niemieckiego okupanta, w w godzinę „W” chwytając za broń. Powstanie trwało do 3 października. Zginęło około 16 tysięcy walczących, jednocześnie Niemcy zabili nawet 200 000 cywilów. Powstanie, choć przegrane, dało podwaliny do dalszej walki o wolną Polskę.

– 1 sierpnia to bardzo ważny dzień dla wszystkich Polaków. Bardzo cieszę się, że również działacze Prawa i Sprawiedliwości z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego odczuwają taką potrzebę, aby upamiętnić i oddać należny hołd tym wszystkim, którzy w nierównej walce przelewali krew za naszą wolność, za wolność Polski – powiedziała poseł Katarzyna Czochara.

Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem, zapalono znicze oraz odśpiewano hymn państwowy.

8 KOMENTARZE

  1. Jedyne co te panie potrafią to schylać się z kwiatkami. Dziwne, że nie było tej drugiej ubranej na czerwono…

  2. Rozumiem uczczenie 77-ej rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Ale dlaczego PIS i inni politykierzy robią z tego taka szopkę ? We fleszach mediów aby o nich wspomnieli i coś tam napisali. I tak wygląda rzekomy patriotyzm wmawiany przez polityków Polakom.

  3. Pan Mateja oddał hołd powstańcom najbardziej stosownym ubiorem na tej uroczystości hahahaha
    A ta dziewczynka w okularach to co za nowa gwiazdka PiSu????

    • Faktycznie poziom wypowiedzi niziutki czyli typowy dla PO, KO i całej reszty totalnej opozycji (wyznającej „wartości europejskie”). :))

Skomentuj