Historyczny sukces „Dziewiątki”. Młode piłkarki z Kędzierzyna-Koźla mistrzyniami województwa

0

Najmłodsze reprezentantki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 sięgnęły po mistrzostwo województwa w piłkarskim turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Podopieczne Krzysztofa Hańczy zwyciężyły w turnieju rozegranym wczoraj w Brzegu.

To największy sukces w historii startów szkoły w zawodach piłkarskich. Złote medale mistrzostw województwa wywalczyły dziewczyny z klas I – II, które podczas rozegranego w Brzegu finału zdeklasowały swoje rywalki.

Podopieczne Krzysztofa Hańczy rozpoczęły udział w zawodach od rozgromienia przeciwniczek z Olszanki 7:0 oraz zwycięstwa 4:0 nad rówieśniczkami z Głogówka. W półfinale, po zaciętym pojedynku „Dziewiątka” pokonała Stare Budkowice 1:0, aby w meczu o złoto zmierzyć się z drużyną z Ligoty Książęcej. W czwartym spotkaniu turnieju naszym dziewczynom udało się zachować czyste konto, a do tego strzelić rywalkom dwa gole, co pozwoliło na wywalczenie tytułu mistrzyń województwa. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Lena Kużaj z „Dziewiątki”.

– Jest to największy wyczyn w historii „Dziewiątki” jeśli chodzi o rozgrywki piłki nożnej. Dotychczas, od 2010 roku, kiedy powstały klasy piłkarskie w naszej szkole, w każdym roku szkolnym zdobywaliśmy medale zawodów rangi wojewódzkiej, jednak do tej pory nigdy nie były to krążki z najcenniejszego kruszcu. W najlepszej czwórce Opolszczyzny meldowaliśmy się 17-krotnie, zdobywając sześć srebrnych i siedem brązowych medali oraz cztery razy byliśmy tuż za podium. Miejmy nadzieję, że osiągnięty wynik jest początkiem nowego etapu w rozwoju piłki nożnej w Kędzierzynie-Koźlu – komentuje Krzysztof Hańcza, trener ekipy mistrzyń województwa.

Zwycięski skład drużyny dziewcząt z PSP nr 9: Maja Jankowska, Marta Orzechowska, Anna Merta, Lena Kużaj, Wiktoria Przymuszała, Lena Zabrocka, Karolina Kania, Antonina Miraszewska. Trener Krzysztof Hańcza.

W Brzegu rywalizowali też chłopcy z klas I – II PSP nr 9. Podopieczni Romana Radłowskiego rozpoczęli obiecująco od wygranej 6:0 nad rówieśnikami z Kluczborka, aby następnie ulec ekipie z Olesna w stosunku 2:3. W półfinale mocniejsza od „Dziewiątki” okazała się drużyna UKS Spiders Krapkowice, która pokonała nasz zespół 6:3. W meczu o trzecie miejsce kędzierzynianie kolejny raz musieli uznać wyższość drużyny z Olesna, przegrywając 2:4.

Skład drużyny chłopców: Marek Kowalski, Krzysztof China, Paweł Blicharski, Szymon Domański, Jakub Matejko, Filip Głabuś, Adam Wychowaniec, Miłosz Borucki, Kacper Maliński. Trener Roman Radłowski.

W środę o powtórzenie sukcesu swoich młodszych koleżanek powalczy dziewczęca reprezentacja PSP nr 9 z roczników 2005-06.

17474112_1236946393025637_278950263_o

 

Skomentuj