Historyczna chwila. Miasto sprzedało pierwszą działkę na Polu Południowym

1

Pierwszy inwestor kupił działkę na Polu Południowym. Powstanie na niej zakład przerabiający zużyte baterie.

Pole Południowe to duży uzbrojony teren inwestycyjny przylegający do strefy przemysłowej w Blachowni, który jest zarządzany przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy. Miasto od lat wiąże z nim nadzieje na rozwój gospodarczy.

Jak poinformował KKPP, 21 grudnia 2017 r. spółka Technika Recykling Sp. z o.o. z Gliwic nabyła od Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego grunt na Polu Południowym o powierzchni 0,65 ha za kwotę blisko 322 tysięcy złotych brutto. Na działce inwestor planuje zrealizować swój projekt inwestycyjny polegający na recyklingu czarnej masy z baterii cynkowo-węglowych i alkalicznych. Technologia została opracowana przez naukowców z gliwickiego Instytutu Metali Nieżelaznych.

W ramach projektu planowana jest budowa hal produkcyjnych, budynków magazynowych i socjalnych, jak również budowa wysokospecjalistycznej instalacji do recyklingu czarnej masy. Kwota inwestycji to ponad 11 mln złotych.

Zakończenie realizacji i jej uruchomienie zaplanowane jest wstępnie na 3 kwartał 2019 r. Projekt dofinansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Firma zamierza zatrudnić ok. 20 osób.

Jednocześnie na Polu Południowym trwa budowa zakładu przetwarzającego zużyty popiół. Inwestycja jest realizowana na terenie dzierżawionym.

1 KOMENTARZ

  1. Jeszcze musimy poczekać na Inwestora, który będzie przerabiał gów………no na bratki lub róże. Wtedy może zmniejszy się ilość pyłów, benzenu i innych pierwiastków z tabeli Mendelejewa. Do tego cudownego ” Miasta możliwości” nikt inny nie zainwestuje z racjonalnym czystym zakładem. Wszyscy brudasy i truciciele są z innych miast wyganiani, bo nikt brudu, syfu i zanieczyszczeń u siebie nie chcą. Brawo WY. Niech żyje „NIBY WŁADZA”.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj