Henryk Szymura z nowymi rekordami Polski i najlepszym wynikiem na świecie. Przed nim mistrzostwa świata

1

Trwa świetna tegoroczna passa naszego lekkoatlety Henryka Szymury. Przypomnijmy, że w lutym z halowych mistrzostw Polski 70-latek z Kędzierzyna-Koźla przywiózł dwa złote medale, a w marcu na mistrzostwach Europy w Portugalii obronił tytuł mistrzowski sprzed trzech lat z Madrytu i ponownie zdobył złoty medal za zwycięstwo w biegu na 60 metrów przez płotki, poprawiając jednocześnie własny rekord Polski. Sezon letni również otworzył w imponujący sposób.

Podczas niedawnych mistrzostw Polski w Toruniu wygrał zdecydowanie sprinterski klasyk, czyli bieg na 100 metrów oraz jego specjalność, czyli bieg płotkarski na 80 metrów. W obu tych konkurencjach ustanowił też nowe rekordy Polski, a czas w biegu na 80 m ppł. to aktualnie najlepszy tegoroczny wynik na świecie. W najbliższych dniach Henryk Szymura wystartuje w mistrzostwach świata w Tampere /Finlandia/, gdzie będzie głównym faworytem do złota w biegu na 80 metrów przez płotki.

Warto wspomnieć, że w Toruniu bardzo dobrze wypadł także drugi kędzierzynianin Tadeusz Rojewski, który po 8-letniej nieobecności na bieżni wygrał bieg na 800 metrów w kategorii wiekowej 75+.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj