Harcerze przynieśli do Kędzierzyna-Koźla Betlejemskie Światełko Pokoju

9

Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do naszego miasta. Przynieśli je, razem z dobrą nowiną, harcerze z kędzierzyńskiego hufca ZHP.

Betlejemskie Światło Pokoju to znak zrozumienia i pojednania między narodami. Jego wędrówka rozpoczyna się w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień.  To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów obiega świat.

9 KOMENTARZE

 1. Przeprosi za udział w atakach na kościół katolicki? Nie będzie już publicznej promocji zabijania dzieci nienarodzonych i wyzwisk pod adresem duchowieństwa? Dadzą się urodzić Chrystusowi?

  • może głupia kobiecino masz problem z oczami ale tam nigdzie nie ma odniesienie do katolicyzmu! Jest mowa o pokoju stronniczko sukienkowych pedofilów.

   • Dlaczego wyzywasz piszących? Dowartościowujesz się w ten sposób? Ze znajomymi sobie tak dyskutuj a nie leczysz swoje kompeksy. A problem to masz chyba sam ze sobą.

 2. Oczywiście, światełko Narodzenia Pańskiego z Betlejem to nie nie jest nawiązanie do Narodzenia Chrystusa :)
  Życzycie sobie zdrowych i radosnych Świąt za pośrednictwem Dziadka Mroza i Śnieżynki w Święto Zimy Zjednoczonych Narodów Robotniczych?
  Ciekawe co obchodzicie w wigilię (narodzenia Pana Naszego)? Śpiewacie kolędy czy raczej jakieś międzynarodówkę? Gratuluję pomysłowości wszystkim Hipokrytom.
  Ale niech tam, za Was też się pomodlimy.

 3. Betlejem jednoznacznie kojarzy się z narodzinami Jezusa, ale skąd POKOpane błyskawice mają to wiedzieć. Czyżby pani Sabina też uznawała i obchodziła Święta Bożego Narodzenia? Wigilia, opłatek, życzenia, a potem Świętowanie Narodzenia Pana? Może nawet na msze pójdą? Hipokrytka w czystej POstaci. Takich jest więcej. Niestety. Ich zbójeckie prawo.

Skomentuj