Halowy turniej im. Waltera Oleksa. Piłkarze uczczą pamięć długoletniego prezesa Victorii Cisek

0
Czwartoligowa ekipa z Większyc będzie najwyżej rozstawionym reprezentantem naszego powiatu w turnieju.

Osiem drużyn weźmie udział w halowym turnieju piłki nożnej imieniem Waltera Oleksa w Cisku. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 19 stycznia w hali sportowej szkoły w Cisku.

Walter Oleks przez długie lata był jednym z najbardziej znanych działaczy piłkarskich w powiecie. Pod jego wodzą drużyna z niewielkiego Cisku święciła swoje największe sukcesy, przez kilka lat występując w czwartej lidze. Przez lata Oleks działał również w strukturach Opolskiego Związku Piłki Nożnej, zasiadał też w radzie gminy. Zasłużony działacz zmarł we wrześniu 2011 roku podczas prac na stadionie Victorii.

Wspomnieniem zasłużonego działacza jest halowy turniej piłki nożnej organizowany przez LKS Victorię Cisek. Trzecia jego edycja odbędzie się w sobotę, 19 stycznia w hali miejscowej szkoły. Wzmaganiach wezmą udział: Polonia Głubczyce, Piast Strzelce Opolskie, Po-Ra-Wie Większyce (wszystkie drużyny grają na co dzień w IV Lidze), Victoria Cisek (liga okręgowa) oraz cztery zespoły z klasy A: drugi zespół Po-Ra-Wia, KS Sławięcice, Victoria Łany i Śląsk Reńska Wieś.

Zmagania rozpoczną się o godzinie 9, wstęp wolny.

Skomentuj