Hala Sportowa „Śródmieście” zostanie noclegownią dla uchodźców z Ukrainy. Pojawi się tam 55 łóżek

19

Od poniedziałku w Hali Sportowej „Śródmieście” będą przyjmowani uchodźcy z Ukrainy. W punkcie przewidziano 55 miejsc noclegowych. Poszukiwani są wolontariusze do pomocy. Strażacy już zwożą do hali łóżka polowe.

Zgodnie z decyzją wojewody opolskiego nasze miasto również musiało przygotować punkt przyjmowania uchodźców z Ukrainy. Ruszy on już w poniedziałek w Hali Sportowej „Śródmieście”. Nie jest to punkt docelowy, lecz miejsce, w którym będą przebywać tymczasowo zanim trafią do wyznaczonego miejsca.

Tomasz Radłowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaznacza, że poszukiwani są wolontariusze.

– Nie mamy tylu pracowników, więc jest nam teraz bardzo potrzebna pomoc wolontariuszy. Praca tam będzie do późnych godzin nocnych, a nawet całodobowo, dlatego ważne by wolontariusze się zmieniali. Będzie tam również osobne pomieszczenie socjalne. Każda pomoc jest dla nas bardzo cenna – mówi Tomasz Radłowski.

Zajęcia sportowe będą realizowane do niedzieli. Od poniedziałku zostaną zawieszone na czas nieokreślony. Jutro (18 marzec) o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne w hali sportowej. Szczegóły pod numerem 77 483 78 79 wew. 408 od pon.-pt. 7.00-15.00.

19 KOMENTARZE

 1. No dobra,ostatni raz jestem na portalu KK24 bo widzę że jest on skierowany do obywateli z Ukrainy a nie do stałych mieszkańców K-K.
  A na wolontariuszy to weźcie Ukrainców i tak nie maja wiele do roboty.

  • 14. sprzedana Niemcom. Ale ponieważ wtrącił się konserwator zabytków to może chętnie wycofają transakcję. Natomiast w Komornie jest pusta szkoła i internat ze stołówką. Przypuszczam, że 200-300 osób można tam było w godnych warunkach zakwaterować. A docelowo przeznaczyć ten obiekt na mieszkania socjalne lub komunalne a nie pozbywać się go za grosze.
   A halę zostawić sportowcom – również tym z Ukrainy.

 2. To nie lepiej do przedszkola na piastach?? Tam gdzie jest biblioteka. Przecież tam jest kuchnia ,łazienki. Idealne miejsce.

 3. W Gorach Opawskicj ( Pokrzywna, Jarnoltowek) jest masa osrodkow wypoczynkowych z pelnym wyposazeniem, dlaczego nikt tego nie udostepnia uchodzcom!?

 4. Chyba faktycznie covid uszkodził ludziom mózgi .
  Co to za pomysły ,zakwaterować uchodźcow w hotelach,ośrodkach wypoczynkowych ??
  Oddajcie im swoje mieszkania !

 5. Na wolontariuszy proponuje urzędasow którzy tak ochoczo sprowadzili Ukraińców na nasz koszt do naszego miasta,oddali naszą halę sportową i jeszcze maja czelnosc szukać służących do obsługi wśród mieszkańców miasta!!!

 6. Cenzura poprawności proukraińskiej dziala w najlepsze! Dajcie ludziom powiedzieć to co myślą naprawdę a nie słodki pseudoempatyczny oficjalny bełkot!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj