Komendant straży miejskiej zrezygnował z pracy. Urząd szuka następcy

0
Grzegorz Grzesik rozstaje się ze strażą miejską.

Strażą Miejską w Kędzierzynie-Koźlu nie kieruje już Grzegorz Grzesik. Komendant zrezygnował z funkcji którą pełnił od 2015 roku. Jego obowiązki tymczasowo przejmuje dotychczasowy zastępca  Jarosław Ostrycharz.

Ostatnio atmosfera panująca wokół Straży Miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu jest dość gorąca. Wszystko za sprawą kontroli przeprowadzonej w urzędzie miasta przez Państwową Inspekcję Pracy. Funkcjonariusze skarżyli się na dyskryminację i wskazywali na wiele uchybień ze strony pracodawcy. Kontrola potwierdziła szereg nieprawidłowości wskazywanych strażników, o czym informowaliśmy w naszych publikacjach.

Atmosferę dodatkowo podgrzewa najświeższa informacja o rezygnacji z funkcji komendanta Grzegorza Grzesik. Czy jego rezygnacja miała związek z ostatnimi wydarzeniami? Rzecznik prasowy magistratu informuje, że komendant zrezygnował z przyczyn zdrowotnych.

–  Dotychczasowy komendant przejdzie do wydziału zarządzania kryzysowego urzędu miasta. W międzyczasie pracami straży miejskiej będzie kierował dotychczasowy zastępca komendanta Jarosław Ostrycharz – mówi Jarosław Jurkowski, rzecznik magistratu.

Urząd miasta rozpisał już konkurs na nowego komendanta straży miejskiej. Oferty będą przyjmowane do 27 grudnia.

Skomentuj