sobota, 27 kwietnia 2024 06:08

Grupa Azoty ZAKSA z osiemnastą wygraną w lidze. Kędzierzynianie ograli Cuprum Lubin. ZDJĘCIA

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odnieśli 18. zwycięstwo w sezonie ligowym. Obrońcy mistrzowskiego tytułu pokonali przed własną publicznością Cuprum Lubin 3:1.

Opromienieni zdobyciem dziesiątego w historii klubu Pucharu Polski gospodarze byli zdecydowanym faworytem starcia w hali Azoty. Pierwszy set pokazał, że kędzierzynianie nie będą mieli łatwej przeprawy z ekipą z Lubina. Goście prowadzili przez większą część seta i choć w końcówce nasz zespół zdołał wyrównać to decydujące słowo należało do lubinian. Przy stanie 22:23 w asa zaserwował Wojciech Ferens. Gospodarze obronili pierwszą piłkę setową, ale przy drugiej próbie w polu zagrywki pomylił się Dmytro Paszycki i niespodziewanie to drużyna z Dolnego Śląska objęła prowadzenie.

Podrażnieni gospodarze od początku drugiej odsłony przejęli inicjatywę i bardzo szybko wypracowali sobie kilkupunktowe prowadzenie. Mimo zrywu gości w końcówce, gospodarze byli poza zasięgiem i zasłużenie zwyciężyli do 21. W kolejnym secie obie drużyny prowadziły zaciętą grę, ale w końcówce górą byli ponownie gospodarze i było 2:1.

W trzeciej odsłonie wyrównana gra trwała do stanu 14:14. Po tym czasie ZAKSA odskoczyła od przeciwnika na trzy oczka i spokojnie kontrolować grę. Mistrzowie Polski odnieśli osiemnastą wygraną w sezonie i umocnili się na czwartej pozycji w tabeli rozgrywek.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 25:20).

Fotoreportaż: Michał Natyna.