wtorek, 19 marca 2024 10:53

Grupa Azoty ZAKSA z drugą wygraną w Lidze Mistrzów. Kędzierzynianie ograli wicemistrza Belgii

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odnieśli drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Obrońcy tytułu pokonali na wyjeździe ekipę wicemistrzów Belgii, Decospan VT Menen.

Nasz zespół był zdecydowanym faworytem starcia w Belgii i udowadniał to od pierwszych wymian spotkania. ZAKSA błyskawicznie objęła kilkupunktowe prowadzenie, w połowie seta było już 6:14. Kędzierzynianie spokojnie kontrolowali przebieg gry i pierwsza partia zakończyła się ich gładką wygraną do 17.

W drugiej odsłonie było nieco trudniej. Wyraźnie rozluźniona łatwą wygraną w pierwszym secie ZAKSA nieco spuściła z tonu, co skwapliwie wykorzystali ambitnie grający gospodarze. Belgowie prowadzili 12:9, ale zespół trenera Sammelvuo szybko odrobił straty i zdominował drugą część seta. Ostatecznie nasz zespół zwyciężył do 22 i był o krok od wygrania spotkania.

W trzeciej partii nasz zespół znów popełnił kilka łatwych błędów, dzięki czemu rywale przez długi czas dotrzymywali kroku obrońcom tytułu. Od stanu 14:14 ZAKSA wygrała trzy kolejne punkty i opanowała sytuację na parkiecie. Miejscowi nie byli już w stanie nawiązać walki z naszym zespołem i kędzierzynianie cieszyli się ze zwycięstwa.

Decospan VT Mene - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (17:25, 22:25, 21:25).