piątek, 29 marca 2024 01:52

Grupa Azoty ZAKSA wygrywa na inaugurację sezonu! Kędzierzynianie pokonali Akademików z Olsztyna

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY zainaugurowali nowy sezon ligowy od zwycięstwa. Podopieczni Tuomasa Sammelvuo pokonali w Olsztynie miejscowy Indykpol AZS.

Inauguracyjne spotkanie sezonu ZAKSA rozpoczęła w mocno przemeblowanym składzie. W drużynie zabrakło dziś chorego Marcina Janusza, a poza szóstką znalazł się Aleksander Śliwka. Mimo to początek w wykonaniu naszego zespołu był obiecujący. ZAKSA wygrała pierwszego seta do 21, przez większą część gry kontrolując poczynania na parkiecie.

W drugiej odsłonie gospodarze wrócili do gry, w czym ogromna zasługa Karola Butryna. Atakujący z Olsztyna w połowie seta popisał się kilkoma mocnymi zagrywkami, dzięki czemu jego zespół odskoczył od mistrzów Polski. ZAKSA mimo walki nie zdołała zniwelować strat i było 1:1.

W trzecim secie ZAKSA wróciła do dobrej gry i gospodarze byli jedynie tłem świetnie grającego zespołu mistrzów Polski, który pewnie zwyciężył do 16.

Kolejna partia rozpoczęła się od prowadzenia Akademików 6:0 i wydawało się, że gospodarze są na najlepszej drodze do wyrównania stanu meczu. Z biegiem czasu miejscowi zaczęli jednak tracić parę i ZAKSA szybko odrobiła straty, a następnie wyszła na kilkupunktowe prowadzenie. Ostatecznie kędzierzynianie pewnie zwyciężyli w czterech setach, ale niepokoić może kontuzja Denisa Karyagina.

Indykpol AZS Olsztyn - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (21:25, 25:22, 16:25, 16:25).