wtorek, 19 marca 2024 09:50

Grupa Azoty ZAKSA wygrywa na inaugurację Ligi Mistrzów. Kędzierzynianie lepsi od mistrza Czech. FOTOREPORTAŻ

Obrońcy mistrzowskiego tytułu udanie zainaugurowali nowy sezon siatkarskiej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski ograli aktualnych mistrzów Czech, CEZ Karlovarsko 3:1.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy już w pierwszych wymianach odskoczyli od rywali na kilka oczek. Kędzierzynianie byli skuteczni w ataku, a do tego bardzo dobrze grali blokiem, czego efektem była wysoka przewaga ZAKSY. W końcówce rywale zdołali odrobić część strat, ale na więcej nie było ich stać i pierwszego seta wygraliśmy do 22.

W drugiej odsłonie kibice oglądali więcej walki. Tym razem to ambitnie grająca ekipa z Czech wyszła na prowadzenie, ale szczęście gości trwało krótko. W połowie seta gra wyrównała się, a decydujące akcje miały miejsce już w samej jego końcówce. ZAKSA przegrywała 18:19, ale końcówka to koncertowa gra kędzierzynian, którzy dwukrotnie zapunktowali blokiem, a do tego byli precyzyjni w ataku, zwyciężając do 21.

Żadnemu z zespołów nie udawało się oderwać od rywali w trzeciej partii i kibice ponownie oglądali zacięte widowisko. W końcówce nasz zespół obronił dwie piłki setowe, ale trzecia próba Czechów była skuteczna i goście zwyciężyli do 24.

Wygrany set dodał wiaty gościom, którzy w czwartej partii kontynuowali dobrą grę. Czesi prowadzili już trzema punktami (17:20) i wydawało się, że będą w stanie doprowadzić do tie-breaka, ale w końcówce górę wzięło doświadczenie ZAKSY. Kędzierzynianie odwrócili losy gry i zwyciężyli 26:24, a cały mecz 3:1.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - CEZ Karlovarsko 3:1 (25:22, 25:21, 24:26, 26:24).

Fotoreportaż: Michał Natyna