środa, 17 kwietnia 2024 01:48

Grupa Azoty ZAKSA w finale Pucharu Polski. Kędzierzynianie w świetnym stylu ograli Aluron Zawiercie

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle awansowali do finału rozgrywek o Puchar Polski. Obrońcy trofeum pokonali w Tauron Arenie Aluron CMC Wartę Zawiercie. Rywalem naszego zespołu będzie lepszy z pary Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów.

Broniąca trofeum ZAKSA mocno weszła w spotkanie. Już po kilku wymianach nasz zespół miał pięć punktów przewagi. Kędzierzynianie w drugiej części seta kontrolowali grę i w pełni zasłużenie wygrali do 18.

Ekipa z Zawiercia wygrała trzy pierwsze piłki w drugiej partii, ale były to dobre złego początki dla Aluronu. W kolejnych wymianach ZAKSA świetnie grała blokiem i już po chwili nasz zespół prowadził 7:3. W połowie seta przewaga naszego zespołu wynosiła już siedem oczek i podopieczni trenera Sammelvuo nie mieli najmniejszych kłopotów z dowiezieniem zwycięstwa.

Najwięcej emocji towarzyszyło trzeciej partii. W połowie seta Aluron prowadził już 12:8, ale ZAKSA nie zamierzała odpuszczać. Mistrzowie Polski w dalszym ciągu świetnie grali blokiem, co powodowało coraz większe zamieszanie w szeregach drużyny z Zawiercia. Końcówka należała zdecydowanie do kędzierzynian, którzy zasłużenie wygrali 3:0. Finałowego rywala ZAKSY wyłoni starcie Jastrzębskiego Węgla i Asseco Resovii Rzeszów.