Grupa Azoty ZAKSA rozpoczyna sezon ligowy. Na początek derby Opolszczyzny w Nysie

1

Po ponad półrocznej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną, rozgrywki wznawia PlusLiga. W meczu otwierającym nowy sezon, siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zmierzą się na wyjeździe z ekipą Stali Nysa.

Blisko dwie dekady temu derby Opolszczyzny rozgrywane między zespołami ówczesnego Mostostalu a Stali Nysa elektryzowały siatkarską publiczność w kraju. W sezonie 2004/05 drużyna z Nysy spadła jednak z najwyższej klasy rozgrywkowej, a jej kibice od tego czasu mogli jedynie pozazdrościć kędzierzynianom emocji związanych z występami w gronie najlepszych drużyn w kraju.

Po 16-letniej przerwie siatkarze z Nysy powracają do krajowej elity. Już w pierwszym meczu sezonu dojdzie do derbów Opolszczyzny. W piątek o godzinie 17.30 Stal podejmie Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Zdecydowanym faworytem będą aktualni mistrzowie Polski. Podopieczni Nikoli Grbicia do meczu podejdą uskrzydleni ubiegłotygodniowym zwycięstwem w zawodach o Superpuchar Mistrzów Polski.

Spotkanie w Nysie rozpocznie się o godzinie 17.30. Na trybunach hali przy ulicy Sudeckiej będzie mogło zasiąść jedynie 50 proc. jej pojemności. Transmisję z meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj