Grupa Azoty ZAKSA rozpoczyna rok od pewnego zwycięstwa i wraca na fotel lidera PlusLigi

1

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle kontynuują świetną serię na parkietach PlusLigi. Mistrzowie Polski ograli we własnej hali zespół BKS Visły Bydgoszcz 3:0.

Kędzierzynianie byli zdecydowanym faworytem starcia w hali Azoty i kibice mogli spodziewać się gładkiego zwycięstwa naszego zespołu. Początek meczu to dominacja podopiecznych Nikoli Grbicia, którzy już w pierwszych wymianach zapewnili sobie sporą przewagę nad bydgoszczanami. Z biegiem czasu goście zdołali odrobić część strat, ale w końcówce miejscowi znów przejęli inicjatywę i wygrali do 21.

Goście z Bydgoszczy rozpoczęli drugą odsłonę od wygrania czterech piłek, ale po chwili na tablicy wyników był remis. Przez większą część seta wynik oscylował wokół remisu i o losach tej partii decydowała końcówka. Od stanu 20:20 punktowali już tylko gospodarze, którzy dobrze grali blokiem i potrafili wyprowadzić skuteczne kontrataki.

Obraz gry nie uległ zmianie w trzeciej partii. Kędzierzynianie kontrolowali spotkanie, sprawiając wrażenie zespołu, który chce zwyciężyć jak najmniejszym nakładem sił. Sztuka ta się powiodła i ZAKSA wygrała do 20, a całe spotkanie 3:0. Dzięki zwycięstwu mistrzowie Polski znów znajdują się na czele tabeli PlusLigi. MVP spotkania został wybrany David Smith.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BKS Visła Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:20, 25:20).

1 KOMENTARZ

Skomentuj