Grupa Azoty ZAKSA przed szansą na historyczny sukces. Dziś rewanżowe spotkanie z Zenitem Kazań

3
Fot. CEV

Dzisiejsze starcie z Zenitem Kazań może dać naszemu zespołowi przepustkę do pierwszego w historii klubu finału Ligi Mistrzów.

W pierwszym starciu półfinałowym rozegranym w ubiegły czwartek Rosjanie prowadzili już 2:0 i mieli piłkę meczową, ale nasz zespół nie dał się złamać i zdołał odwrócić losy meczu, wygrywając ostatecznie po pięciosetowej batalii. W meczu rewanżowym każde zwycięstwo Grupy Azoty ZAKSY da jej awans do upragnionego finału. W przypadku zwycięstwa Rosjan 3:2 o awansie zdecyduje złoty set. Wygrana Rosjan 3:0 lub 3:1 będzie oznaczała awans zespołu z Kazania.

Jeśli podopiecznym Nikoli Grbicia uda się dziś wywalczyć przepustkę do wielkiego finału, to drużyna zapisze się złotymi zgłoskami w historii klubu. Do tej pory największym sukcesem ekipy z Kędzierzyna-Koźla w Lidze Mistrzów było wywalczenie brązowego medalu w 2003 roku, kiedy w spotkaniu o trzecie miejsce nasz zespół ograł Paris Volley. Nasz zespół jeszcze trzykrotnie występował w fazie półfinałowej Ligi Mistrzów, ale za każdym razem kończył udział w rozgrywkach poza podium.

W przeciwieństwie do zespołu z Kazania, nasi zawodnicy nie będą mogli liczyć na doping publiczności. Spotkanie zostanie rozegrane przy pustych trybunach. Mecz rozpocznie się o godzinie 18, a transmisję będzie można zobaczyć w Polsacie Sport.

3 KOMENTARZE

  1. Będzie ciężko. Zenit dwa dni temu wygrał szybko i gładko 3:0 . Odpoczywali N’Gapeth i Wołkow. Oby się nie powtórzyła sytuacja sprzed kilku lat z Włochami. Wówczas też wygraliśmy na wyjeździe a u siebie przegraliśmy, odpadając z rozgrywek.
    Brak kibiców w nazsej hali nie daje nam handicapu, tak jak mieli go Rosjanie u siebie.

  2. Świetna dyspozycja + wiara w sukces + siatkarskie szczęście i będziemy się cieszyć z awansu Zaksy do finału Ligi Mistrzów! Trzymamy kciuki!
    ps. transmisji będzie można oczywiście również posłuchać na antenie Radia Opole

Skomentuj