Grupa Azoty ZAKSA liderem PlusLigi po fazie zasadniczej rozgrywek!

2

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zakończyli fazę zasadniczą sezonu ligowego na pozycji lidera PlusLigi. Nasz zespół uległ na własnym parkiecie ekipie Trefla Gdańsk, ale zdobyty punkt pozwolił na przeskoczenie Jastrzębskiego Węgla.

Nasz zespół podejmował dziś na własnym parkiecie ekipę Trefla Gdańsk. Był to zaległy pojedynek w ramach 20. kolejki ligowej, a jego wynik miał przesądzić o układzie sił w fazie play off PlusLigi. Kędzierzynianie potrzebowali punktu, aby zapewnić sobie pierwsze miejsce na zakończenie rundy zasadniczej, z kolej goście potrzebowali dwóch oczek, by wejść do czołowej ósemki.

Nasi siatkarze zrealizowali plan minimum już w dwóch pierwszych odsłonach, które wygrali do 22 i 21. Kibice obserwowali w tym czasie interesujący pojedynek, w którym goście znad morza postawili wysoko poprzeczkę kędzierzynianom.

Przy stanie 2:0 trener Cretu powtórzył manewr z rewanżowego spotkania półfinału Ligi Mistrzów i wpuścił na parkiet zawodników, którzy mieli mniej szans do gry w sezonie. Z takiej sytuacji skwapliwie skorzystali goście. Gdańszczanie wygrali kolejne trzy partie i tym samym zakończyli sezon na siódmej pozycji w tabeli ligowej.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk 2:3 (25:22, 25:21, 20:15, 16:25, 12:15).

2 KOMENTARZE

  1. Można było się tego spodziewać. Kurs 3.50 był dzisiaj na wynik 2-3. Przynajmniej blisko do Katowic na mecz w pierwszej rundzie.

  2. I dzięki tym manewrom ta wasza drużyna nie jest już polskim reprezentantem w Europie. Jest reprezentantem Kędzierzyna-Koźla. Bez kręgosłupa moralnego, bez charakteru. Mam nadzieję, że zostanie ukarana sportowo…

Skomentuj