Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Siatkarski mistrz Polski zmienił nazwę

9

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to nowa oficjalna nazwa drużyny siatkarskiej w Kędzierzynie-Koźlu, pod którą nasz zespół będzie występować w rozgrywkach PlusLigi od sezonu 2019/2020.

– Nowa nazwa pomoże nam w świadczeniu jak najlepszej reklamy, którą gwarantujemy sponsorowi głównemu – Grupie Azoty ZAK S.A. Nazwa ma podkreślić tożsamość klubu ułatwiając fanom oraz partnerom identyfikację Grupy Azoty z drużyną. Drugim członem nazwy pozostaje miasto Kędzierzyn-Koźle – partner mistrzów Polski – podkreśla Prezes Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Sebastian Świderski.

– Rozszerzenie nazwy klubu o nazwę sponsora głównego to nowy trend, który został wprowadzony w Grupie Azoty. Przypomnijmy, że wcześniej nazwę zmieniły kluby żeńskiej piłki siatkowej: Grupa Azoty Chemik Police i Grupa Azoty PWSZ Tarnów wyjaśnia Sławomir Lipkowski prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. – Ma to znaczące przełożenie na raporty marketingowe. Promocja poprzez klub zapewnia nam wzmacnianie rozpoznawalności marki i pozytywne utrwalenie wizerunku Grupy Azoty.

Logo Grupy Azoty znajduje się na koszulkach i spodenkach zawodników, materiałach klubowych, więc zmiana nazwy klubu jest naturalną konsekwencją dla spójnego przekazu reklamowego.

Nowa nazwa klubu została już oficjalnie zgłoszona do Polskiej Ligi Siatkówki. Jednocześnie informujemy, że ze względu na regulamin europejskiej federacji siatkówki (CEV) w  rywalizacji europejskich pucharów (Lidze Mistrzów) nasz zespół będzie występować pod niezmienionym szyldem – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

W imieniu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zwracamy się z prośbą do przedstawicieli mediów o używanie nowej oficjalnej nazwy klubu.

Źródło: ZAKSA 

9 KOMENTARZE

  1. Ludzie w ZAKu mówią, że zakład łoży, czy też będzie spore środki na jakąś spółdzielnię czy fundację w jakiejś Moszczance. Co to i gdzie to wogóle jest? Ktoś wie coś więcej ma ten temat?

  2. Zamiast, jak w cywilizowanych krajach, utrwalić w świadomości pokoleń kibiców swoją nazwę, polskie kluby siatkarskie i piłkarskie zmieniają swoje historyczne nazwy pod dyktando kolejnych sponsorów na przydługie, często dziwne zbitki słowne. Reklamę sponsora można przecież zamieszczać na boisku, w hali, na parkiecie oraz koszulkach zawodników, ale nie w nazwie utytułowanego klubu. Aż się boję pomyśleć, jak brzmiałaby nazwa obecnego Mistrza Polski, gdyby głównym sponsorem został znany producent żarówek. Czyżby „Osram Kędzierzyn-Koźle”?

  3. jakiś dramat, wszedzie musza sie wepchnac, wiecej wrogow im to przyspozy niz zwolennikow. co za cyrk. Swiderski taki pwlywowy jestes i co zaplacili i ci pasuje ?

Skomentuj