Grupa Azoty ZAK zaangażuje się w tworzenie doliny wodorowej. Podpisano list intencyjny

6

W podpisaniu listu, podczas XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu, uczestniczyli m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, wiceprezes zarządu Grupy Azoty S.A. Marek Wadowski oraz Paweł Stańczyk, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK.

Strony listu podejmą wspólne działania na rzecz budowy i rozwoju gospodarki wodorowej, ze szczególnym uwzględnieniem woj. dolnośląskiego. Zadeklarowano również wykorzystanie potencjału naukowo-badawczego regionu w tym zakresie. Jako największy producent wodoru w Polsce, Grupa Azoty angażuje się w wiele inicjatyw związanych z budową krajowej gospodarki wodorowej.

 – W Grupie Azoty ZAK przygotowujemy się do uruchomienia laboratorium analityki wodorowej. Obecnie w Polsce nie ma wielu laboratoriów, w których kompleksowo przeprowadzana jest analiza wszystkich wymaganych parametrów wodoru jako paliwa na potrzeby branży automotive, dlatego chcemy zagospodarować tę niszę. Jestem przekonany, że nasze dotychczasowe doświadczenia w zakresie technologii wodorowych oraz wysokie kompetencje w analityce chemicznej okażą się cennym wkładem w utworzenie Dolnośląskiej Doliny Wodorowej – komentuje Paweł Stańczyk, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK.

Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A.

6 KOMENTARZE

 1. To wspaniała wiadomość.
  Inwestycje w naukę zawsze się zwracają,z nawiązką.
  W ZAK dużo się dzieje w tej materii,od paru lat zakład jest unowocześniany w każdej dziedzinie.
  Mało się o tym mówi,a szkoda.
  Taki wtręt polityczny,zwolennicy Platformy Obywatelskiej chyba sa rozczarowani?
  Bo to za rządów PIS zaklad rozkwita.

  • A kogo to niby ma obchodzić ? Biurokratki z jakiegoś urzędu, pracownika stoczni ? To tak samo jakby mówić co dzieje się w Kofamie, Stoczni czy innych zakładach. ZAK to nie pępek świata jak i PIS którym się chwalisz. Jeszcze ci on bokiem wyjdzie.

 2. Ileż to już tych listów intencyjnych podpisali PiS’owcy przez 6 lat…
  Czy już coś zbudowali i czy coś działa? Uczciwe odpowiedzi proszę !
  A jeśli nie masz, to słowami Prezesa: „proszę nie przeszkadzać”

Skomentuj