Grupa Azoty ZAK wspiera uchodźców z Ukrainy. Firma zorganizowała zbiórkę wśród pracowników

3

W ostatnim tygodniu na terenie Grupy Azoty ZAK S.A. prowadzona była zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy. Zebrane rzeczy zostały już przekazane potrzebującym. W związku z dużym zainteresowaniem oraz nieustającą potrzebą dalszej pomocy zbiórka będzie kontynuowana.

Na apel o pomoc dla ofiar ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę odpowiedzieli pracownicy Grupy Azoty ZAK. Firma zorganizowała zbiórkę najpotrzebniejszych środków dla uchodźców: żywności, artykułów higienicznych i środków czystości oraz tekstyliów.

– Pierwszy tydzień pokazał, jak bardzo solidarni jesteśmy z narodem ukraińskim. Ilość darów jaka spłynęła do zakładowego punktu zbiórki przerosła nasze oczekiwania. Jednak tutaj mamy do czynienia z maratonem, a nie sprintem, potrzebne jest stałe wsparcie, które pozwoli osobom uciekającym przed wojną przeczekać ten trudny czas. Dlatego w odpowiedzi na te potrzeby, ale też ogromne zainteresowanie akcją, będziemy kontynuować zbiórkę darów. Dziękując za dotychczasowe wsparcie, chciałbym zwrócić się z prośbą o pomoc do wszystkich którzy mają taką możliwość. Pamiętajmy, że dobro powraca – powiedział Paweł Stańczyk, prezes Grupy Azoty ZAK S.A.

Zebrane przez pracowników spółki artykuły trafiają do punktów uzgodnionych z koordynatorami wyznaczonymi przez urząd wojewódzki i starostwo powiatowe.

Źródło: Grupa Azoty ZAK

3 KOMENTARZE

    • Tak zdecydowali nowi członkowie rady nadzorczej i nowi członkowi zarządu.
      Zasada: rządź a nie decyduj, unikaj podpisu, rozdawaj cudze.

Skomentuj