Grupa Azoty ZAK wspiera młodych sportowców. Maszyna do nagrywania lotek dla MMKS

1

W poniedziałek w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się uroczyste przekazanie specjalistycznej maszyny do nagrywania lotek. Nowoczesny sprzęt pomoże młodym zawodnikom szkolić swoje umiejętności.

Zaangażowanie chemicznego koncernu w rozwój miast i powiatów widoczne jest we wszystkich regionach, gdzie znajdują się największe firmy wchodzące w skład Grupy Azoty. Grupę młodych sportowców z Miejskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego odwiedził dziś prezes Grupy Azoty ZAK Paweł Stańczyk. Odbyło się uroczyste przekazanie specjalistycznej maszyny do nagrywania lotek.

– Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy jest otoczony silnym zaangażowaniem rodziców, są to dzieci naszych pracowników. Grupa Azoty jest aktywna w Kędzierzynie-Koźlu. Gdy dowiedzieliśmy się o takiej potrzebie, zdecydowaliśmy się wesprzeć klub. W sporcie liczy się wiele rzeczy, przede wszystkim motywacja, zaangażowanie czy wysiłek, ale także dobry sprzęt – mówi Paweł Stańczyk, prezes Grupy Azoty.

– Jest to klub, w którym ćwiczą dzieci niepełnosprawne, jest to szczególnie ważne dla naszego przedsiębiorstwa. Jesteśmy uhonorowani statuetką „Lodołamacze” jako firma, która wspiera osoby niepełnosprawne. Cieszymy się, że dzieciom podoba się ten sprzęt. Wierzymy, że będzie dobrze wykorzystywany – dodaje Paweł Stańczyk.

– Maszyna jest urządzeniem, które wspomaga pracę trenera. Wyrzuca lotki w każdy punkt, w który zawodnik powinien podczas meczu dojść. Maszyna zachowuje się jak przeciwny zawodnik podczas meczu. Badminton jest to sport indywidualny, a urządzenie pozwala sprecyzować trening – relacjonuje Tomasz Zioło, trener badmintona w Miejskim Międzyszkolnym Klubie Sportowym.

1 KOMENTARZ

  1. Na wszystko inne wokół jest kasa ale żeby pracownikom podwyższyć pensje to już nie ma. Ot taki pisowski ład, który nazywa się „koryto plus”.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj