„Grupa Azoty ZAK to jeden organizm, a jego sercem są ludzie”. Odznaczenia dla zasłużonych pracowników

13

Wieloletnią tradycją Grupy Azoty ZAK jest wręczanie odznaczeń pracownikom, którzy wykazują ponadprzeciętne zaangażowanie i stanowią wzór dla innych. Zwyczaj ten celebrowany jest w ramach corocznych obchodów Dni Chemika. 28 września 2021 r. kędzierzyńska spółka zorganizowała uroczystą galę, podczas której wręczono odznaczenia państwowe oraz pracownicze, przyznane w latach 2020-2021.

Tradycyjne Dni Chemika w Grupie Azoty ZAK odbywają się każdego roku w czerwcu. Z powodu sytuacji pandemicznej organizacja gali w 2020 roku nie doszła do skutku. Podczas tegorocznej uroczystości wręczono więc medale przyznane w latach 2020-2021.

Gala rozpoczęła się od wystąpienia gospodarza, prezesa zarządu Grupy Azoty ZAK – Pawła Stańczyka.

– Mam dziś przyjemność docenić w imieniu firmy kolejnych kilkudziesięciu pracowników, którzy mają na swoim koncie szczególne osiągnięcia. To dzięki Państwa zaangażowaniu osiągamy dobre wyniki i rozwijamy działalność. Jeśli przyjąć, że zakład stanowi jeden duży organizm, to jego sercem są bez wątpienia ludzie – zwracał się do oznaczonych Paweł Stańczyk.

– Korzystając z okazji chciałbym podziękować całej kadrze Grupy Azoty ZAK za to, że buduje jakość firmy, ponieważ sukcesy, które osiągamy, to wynik pracy zespołowej – dodał Paweł Stańczyk.

Po wystąpieniu gospodarza wydarzenia głos zabrał wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. – Z kędzierzyńskimi zakładami azotowymi miałem styczność wielokrotnie w życiu publicznym. Nie ma wątpliwości, że są one gospodarczą perłą w koronie Opolszczyzny. Cieszy mnie, że pokonujecie trudności, wzmacniacie się, macie ambitne cele i wizjonerskie podejście –mówił Sławomir Kłosowski.

Wojewoda zwrócił się również bezpośrednio do władz spółki z podziękowaniami za budowę marki Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a także włączanie we wszystkie ważne przedsięwzięcia w województwie opolskim, ostatnio w akcję Szczepimy Się.

Następnie dokonano oficjalnego wręczenia odznaczenia Medal Złoty za Długoletnią Służbę, które przyznano byłym i obecnym pracownikom Grupy Azoty ZAK.

Medal Złoty za Długoletnią Służbę – lista oznaczonych

Bohaterami kolejnej części gali byli zdobywcy tytułu „Zasłużony Pracownik Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.” latach 2020 i 2021. Wręczenia medali dokonali: wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK Paweł Stańczyk oraz członek zarządu, prof. Bolesław Goranczewski.

Zasłużony Pracownik Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. – 2020 r. – lista odznaczonych    

Zasłużony Pracownik Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. – 2021 r. – lista odznaczonych   

W imieniu Zasłużonych Pracowników głos zabrał pracownik Wydziału Estrów Piotr Niemiec, który symbolicznie podziękował zarządowi Grupy Azoty ZAK za docenienie i życzył kadrze spółki dalszej owocnej pracy.

Oficjalną część gali zamknęło wystąpienie członka zarządu Grupy Azoty ZAK, prof. Bolesława Goranczewskiego, który wzniósł toast za pomyślność spółki.

– To Państwo jesteście największą wartością tej firmy, zapleczem wiedzy i umiejętności, co przekłada się na mądrość zarządu. Za to wszystko chciałbym podziękować oraz życzyć powodzenia w życiu zawodowym i osobistym. Życzę również nam wszystkim, by nasze zakłady trwały jak najdłużej  mówił Bolesław Goranczewski.

Wydarzenie uświetnił występ Natalii Zastępy, piosenkarki i autorki tekstów, laureatki nagrody jury w konkursie „Premiery” podczas 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas gali muzyczne talenty zaprezentowali również śpiewaczka operowa Agnieszka Niewiadomska oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Opolu.

13 KOMENTARZE

 1. Co za propaganda sukcesu, sercem są ludzie, znaczy się prezesi, dyrektorzy, A cała reszta to plebs który nie zasługuje na nic. Ludzie sukcesu to ci co są w PiSie. Z tego sukcesu odchodzi coraz więcej ludzi bo jako pracodawca jest do D..Y.

 2. Fajnie się czyta komentarze sfrustrowanych lewaków, którym nic się nie podoba (za wyjątkiem tej osoby, którą widzą w lustrze).
  Dobrze, że ludzie odsunęli was od władzy i wybrali normalnych.

 3. Lepiej być sfrustrowanym lewakiem niż ślepym chorym fanatykiem , mam nadzieję ,że po wyborach wróci normalność i to was odsuną od władzy .

 4. Droga redakcjo czemu cenzurujecie wypowiedzi ? Piszecie tylko za co wam zapłacą i to mają być niezależne media ? Piszecie tylko o ZAK, Urzędzie Miasta i Starostwie – w tym ich sukccesach czyli propaganda. Czy nie jest wam wstyd ? Piszę to bo i tak tego uczciwie napisanego komentarza nie przepuścicie. I dlatego powinniście się czerwienić ze wstydu. Macie ludzi tak samo gdzieś jak w/w urzędy i zakład.

 5. Napiszcie o nowych inwestycjach w mieście, jakie firmy wybrały KK za swe miejsce działania, z łaski swej pomińcie zakłady pogrzebowe. W strefie Ujazd ma powstać nowa firma, a jaka tu? Darujcie sobie Azoty, chyba, że jesteście na ich garnuszku lub staracie się o posadę rzecznika w koncernie.

 6. A gdzie ty chcesz w mieście znależć miejsce dla firmy?
  Udostępnisz im swoje podwórko?
  Wszystkie tereny sa prywatne a gmina juz nie dysponuje wolnymi działkami pod wiekszą inwestycję.
  Rychu,taki lepszy glupek,na niczym sie nie zna ale ciągle gęgać musi.

  • Przecież mogą nabyć od prywatnego właściciela, jaki w tym problem. W Strykowie firmy kupują od rolników piaskowe pole i stawiają blaszak, dlaczego w mieście możliwości Wam nie stawiają?

Skomentuj