Grupa Azoty ZAK przyznała stypendia dla najzdolniejszych uczniów kozielskiej „Żeglugi”

2

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. ufundowała stypendia dla najlepszych uczniów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. W tym roku zdobyli je Karolina Krasoń i Dawid Czekała.

Wysoka średnia ocen, frekwencja i nienaganne zachowanie. To warunki, które musieli spełnić uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu, którzy otrzymali stypendia ufundowane przez Grupę Azoty ZAK S.A. Prezes firmy Paweł Stańczyk podkreślił, że stawia ona na współpracę z uczniami z myślą o pozyskaniu w przyszłości pracowników.

– Według mnie należy jeszcze bardziej otworzyć Grupę Azoty ZAK w kierunku rzecznym. Kwestie surowcowe bardzo wpływają na koszty firmy, logistyka samochodowa, kolejowa jest nieco droższa od rzecznej. A przy okazji wiele inwestycji na różnych odcinkach Odry powoduje, że jest to olbrzymia szansa w połączeniu logistycznym – mówi Paweł Stańczyk.

Dziś w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono stypendia najzdolniejszym uczniom przyznane przez Grupę Azoty ZAK S.A. Najlepszymi uczniami w szkole, którzy zakwalifikowali się na otrzymanie stypendium są Karolina Krasoń i Dawid Czekała.

Uczniowie otrzymają po 190 złotych miesięcznie przez osiem miesięcy. Dla uczniów taki dodatkowy zastrzyk gotówki jest bardzo motywujący. Jednak sama kwota nie ma takiego znaczenia, jak prestiż z tym się wiążący. Uczniowie musieli mieć świadectwo z wyróżnieniem i bardzo dobre oceny z języków obcych i matematyki – mówi Agnieszka Kossakowska, dyrektor szkoły.

2 KOMENTARZE

  1. A kim jest pani w marynarskim mundurku, widze w jej oczach spojrzenie Golluma, to kiedy cos poplynie Odra z ZAK-u . jakis pilotowy rejsik, skoro jest nacisk w kierunku rzecznym, no naturalnie z pominieciem portu Kozle- wiadomo blokada budowy!?

Skomentuj