Grupa Azoty ZAK przekazała szpitalowi środek, który pozwala na bezpieczne uzdatnianie ścieków

4

Po raz kolejny Grupa Azoty ZAK S.A. wsparła szpital w Kędzierzynie-Koźlu w walce z koronawirusem. Dziś do lecznicy dotarła nowa partia podchlorynu sodu. To środek, dzięki któremu szpital może neutralizować ścieki z oddziału zakaźnego, a co za tym idzie bezpiecznie wprowadzać je do kanalizacji.

Problem z odprowadzaniem ścieków ze szpitala pojawił się w marcu, gdy placówka była przekształcana w szpital jednoimienny dedykowany pacjentom z koronawirusem. Pojawiła się obawa, że ścieki wtłoczone bezpośrednio do miejskiej kanalizacji mogą stanowić zagrożenia dla mieszkańców. Problem udało się rozwiązać niemal natychmiastowo, dzięki pomocy Grupy Azoty ZAK S.A., która przekazała szpitalowi podchloryn sodu – związek chemiczny wykorzystywany przez ZAK do kondycjonowania wody w obiegach chłodniczych.

Dziś do szpitala dotarł transport 125 litrów podchlorynu sodu przekazanego przez ZAK. – Jest nam niezmiernie miło, że możemy pomagać szpitalowi i mieszkańcom powiatu, choć oczywiście chcielibyśmy robić to w innych okolicznościach (…) Dziś przekazujemy partię 125 kilogramów podchlorynu sodu, ale jesteśmy otwarci na dalszą pomoc, jeśli zajdzie taka potrzeba – mamy zabezpieczone trzy tony tego środka. Chylimy czoła przed tym co robicie i pomagamy wam z wielką przyjemnością – mówił Jerzy Naszkiewicz, kierownik biura komunikacji w Grupie Azoty ZAK S.A.

W imieniu szpitala podziękowania przedstawicielom ZAK złożyła Krystyna Bąk, zastępca dyrektora ds. administracyjno-ekonomicznych, która podkreślała, że w trudnym czasie każda pomoc jest mile widziana, ale wsparcie ze strony chemicznej firmy jest szczególnie cenne, bo przekazany środek jest trudno dostępny na rynku.

Zapewnienie środka do dezynfekcji ścieków nie jest jedynym wsparciem, na jakie może liczyć szpital. Grupa Azoty ZAK S.A. przeznaczyła wcześniej aż 750 tysięcy złotych na doposażenie lecznicy w zakresie aparatury do testów na koronawirusa, a także sprzętu medycznego (więcej: Przy kozielskim szpitalu od jutra będzie działało laboratorium badające próbki pod kątem koronawirusa).

4 KOMENTARZE

  1. tak jak z tymi płynami miesiąc wcześniej. Ludzie dajcie po prostu a nie róbcie za każdym razem szopki. Ludzie pomagają w większym stopniu i nie latają z tym do gazet.

  2. To jakaś kpina chwalić się taka ilością podchlorynu przy takim dochodzie,ja do basenu zużywam połowę tej ilości i nikt o mnie nie pisze w gazetach a adres wytwórcy mogę udostępnić i uwierzcie niema żadnych problemów z zakupem nawet cysterny.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj