Grupa Azoty ZAK przedłużyła umowę z czołowym polskim parabadmintonistą

0
Najlepszy polski parabadmintonista może liczyć na wsparcie Grupy Azoty ZAK. Fot. GA ZAK

Wspierają sport na najwyższym krajowym i międzynarodowym poziomie, również ten w wykonaniu paraolimpijczyków. Grupa Azoty ZAK przedłużyła umowę sponsoringową z najlepszym polskim parabadmintonistą, Bartkiem Mrozem.

Kędzierzynianin jest pierwszym w Polsce zawodnikiem zawodowo uprawiającym parabadminton. Od kilku lat z powodzeniem występuje w międzynarodowych imprezach reprezentując barwy MMKS-u Kędzierzyn-Koźle. Rozwój jego kariery jest możliwy dzięki wsparciu sponsorów.

Bartek jest jednym z setki stypendystów Marszałka Województwa Opolskiego. Dwa dni temu o przedłużeniu umowy sponsorskiej z parabadmintonistą poinformowała również Grupa Azoty ZAK:

Wspieranie takiego zawodnika jest dla nas wielką wartością – poinformowała firma na swoim facebookowym profilu.

Przyznanie stypendium i podpisanie umowy sponsorskiej z pewnością pozwolą wynagrodzić ostatnie występy Bartka. Pod koniec marca nasz zawodnik występował w turnieju V Spanish Para-Badminton International. Z Hiszpanii przywiózł do Polski dwa brązowe medale. Sukces z pewnością byłby bardziej okazały gdyby nie kontuzja, które nabawił się w spotkaniu półfinałowym singla, a która wykluczyła go również z rozgrywek deblowych.

W półfinale singla, po gładko wygranym pierwszym secie z Francuzem Colinem Kerouantonem 21:9, przy stanie 5:5, rywal z małej odległości trafił Bartka w oko i niestety w tym momencie prysły marzenia o obronie tytułów zdobytych dwa lata temu – relacjonuje Tomasz Zioło, trener polskiej kadry parabadmintona.

Kędzierzynianin powoli wraca do treningów. Aby zabezpieczyć się przed ponownym urazem, Bartek będzie grał w specjalnych okularach do gry, w które wyposażyła go firma Uvex. Pod koniec maja nasz zawodnik wystąpi w silnie obsadzonym turnieju China Para-Badminton International Pekin.

Skomentuj