Grupa Azoty ZAK nagrodzona Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy

3

Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy już po raz 22. wyróżnił firmy i instytucje wykazujące szczególną dbałość o bezpieczeństwo pracy i ochronę zdrowia. Wśród nich znalazła się Grupa Azoty ZAK, która otrzymała dziewiątą Złotą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy. Podczas uroczystego wręczenia w Warszawie kędzierzyńską spółkę reprezentował prezes zarządu Paweł Stańczyk.

Złota Karta Lidera Bezpiecznej Pracy dla Grupy Azoty ZAK została przyznana na lata 2021-2023. Prestiżowe wyróżnienie potwierdza wysoki poziom bezpieczeństwa utrzymujący się w spółce. Cel ten był możliwy do osiągnięcia m.in. dzięki modernizacji i automatyzacji procesów produkcyjnych.

Ponadto mimo szerzącej się pandemii COVID-19 zakład utrzymał zdolności produkcyjne.

Wyjątkowe okoliczności, takie jak obecnie panująca pandemia, skłaniają do powrotu do podstaw i skupienia się na tym, co najważniejsze. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników to wartości, które stoją na pierwszym miejscu bez względu na okoliczności. Jesteśmy zadowoleni z utrzymywania pozytywnych wskaźników pamiętając jednocześnie, że za każdą liczbą stoi żywy człowiek – mówi Paweł Stańczyk, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK.

Od 1999 roku Grupa Azoty ZAK jest członkiem Forum Liderów Bezpiecznej Pracy – organizacji koordynowanej przez CIOP-PIB, zrzeszającej 160 przedsiębiorstw i instytucji, które mogą być stawiane za przykład w kwestiach związanych z kulturą bezpiecznej pracy. W 2000 roku spółka otrzymała Zieloną Kartę, w 2002 roku Srebrną, a w kolejnych latach dziewięć Złotych Kart Liderów Bezpiecznej Pracy.

3 KOMENTARZE

  1. Karpiowego w tym roku w zaku zaś nie będzie, po podpisaniu przez związki zawodowe z zarządem haniebnego porozumienia , pracownicy znów są poszkodowani. Startowali z wysokiego pułapu, przeciągali negocjacje przez pół roku, stwarzając pozory że walczą, po czym pod koniec listopada podpisali porozumienie w którym przy milionowych zyskach grupy pracownicy dostali ochłapy . W TVP też jest wszystko w różowych kolorach, propaganda sukcesu ,a po tym ich rządzeniu za parę lat kamień na kamieniu nie zostanie, winnych nie będzie, a ludzie zostaną z niczym.

  2. Pooglądaj sobie antypolską pseudostację tFAŁSZnPO24 to będziesz miał wszystko w czarnych kolorach i propagandę, że wszystko jest źle. W końcu na zielonej wyspie ryżego było tak różowo, szczególnie dla zwykłych ludzi. Chyba byłeś zahibernowany w tych czasach albo jeszcze z pieluchą na qprze biegłeś, bo sadzisz takie kocopoły, jakbyś się z choinki urwał.

Skomentuj