Grupa Azoty ZAK nadal wspiera walkę z koronawirusem. Wartość pomocy dla medyków sięga miliona złotych

0

Kolejna placówka medyczna w regionie otrzymała wsparcie od Grupy Azoty ZAK S.A. Firma przekazała blisko 90 tysięcy złotych dla szpitala w Białej. Środki zostaną przeznaczone na zakup trzech łóżek do intensywnej terapii.

Stosowną umowę podpisali dziś prezes Grupy Azoty ZAK Artur Kamiński oraz dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Białej Zdzisław Juszczyk. Zaangażowanie chemicznego koncernu w walkę z pandemią koronawirusa widoczne jest we wszystkich regionach, gdzie znajdują się największe firmy wchodzące w skład Grupy Azoty.

– W Kędzierzynie-Koźlu tylko w ubiegłym roku przeznaczyliśmy ponad 700 tysięcy złotych na wsparcie miejscowego szpitala. Nie jest to wsparcie incydentalne, chcemy aktywnie wspierać szpitale w województwie, które prowadzą walkę z epidemią koronawirusa – mówił prezes Artur Kamiński.

Dzięki wsparciu Grupy Azoty ZAK niewielki szpital w Białej zyska trzy nowoczesna łóżka do intensywnej opieki medycznej. – Chciałbym podziękować firmie w imieniu naszych pacjentów, ale też pielęgniarek, które w codziennej pracy będą pracować na tym sprzęcie. To dla nas naprawdę duże wsparcie – powiedział Zdzisław Juszczyk.

Cała Grupa Azoty od początku wybuchu pandemii na wsparcie służby zdrowia przeznaczyła już blisko pięć milionów złotych.

Skomentuj