Grupa Azoty ZAK laureatem ogólnopolskiego konkursu LODOŁAMACZE w kategorii „Zdrowa Firma”

9

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. znalazła się w gronie laureatów konkursu LODOŁAMACZE, w którym doceniani są pracodawcy wrażliwi społecznie, wspierający rozwój zawodowy osób niepełnosprawnych. Podczas ogólnopolskiej gali, która odbyła się 7 października 2021 roku na Zamku Królewskim w Warszawie, prezes zarządu spółki Paweł Stańczyk odebrał statuetkę w kategorii „Zdrowa Firma”. Wcześniej Grupie Azoty ZAK przyznano nagrodę na poziomie regionalnym konkursu.

Laureatami LODOŁAMACZY zostają firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia, pracodawcy otwarci na ludzkie potrzeby. Konkurs organizowany jest w dwóch etapach: regionalnym oraz centralnym, który z grona zwycięzców etapu regionalnego wyłania laureatów z całej Polski w dziewięciu kategoriach. Grupa Azoty ZAK otrzymała dwie statuetki w kategorii „Zdrowa Firma”, w uznaniu działań na rzecz pracowników i mieszkańców regionu opolskiego.

– Jesteśmy dumni z tego, że Grupa Azoty ZAK uzyskała tak wysokie wyróżnienie. To dla nas motywacja do jeszcze większych starań i dbałości o pracowników oraz sygnał, że prowadząc biznes warto kierować się ludzkimi wartościami – komentuje Paweł Stańczyk, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK. 

Tegoroczne LODOŁAMACZE przyznano za działania realizowane w 2020 roku. W tym czasie Grupa Azoty ZAK, podobnie jak inne przedsiębiorstwa, stanęła przed wyzwaniami związanymi z pandemią COVID-19. Spółka skierowała jeszcze więcej uwagi na kwestie ochrony zdrowia pracowników i mieszkańców województwa opolskiego. Wsparcie finansowe objęło trzy szpitale i sięgnęło blisko 1 mln zł. Ponadto spółka użyczyła swoich samochodów osobowych placówkom medycznym oraz doposażała instytucje społeczne w środki ochrony osobistej.

Grupa Azoty ZAK corocznie finansuje profilaktyczne programy prozdrowotne dla pracowników i członków ich rodzin, obejmujące m.in. badania i szczepienia. W 2020 r. w programach znalazła się m.in. profilaktyka oraz diagnostyka powikłań po przebytym zakażeniu SARS-CoV-2 oraz, rekomendowane przez WHO w okresie pandemii, szczepienia przeciw pneumokokom, powodującym zapalenie płuc.

Pracownicy Grupy Azoty ZAK mają możliwość przystąpienia wraz z członkami rodzin do programu dodatkowej opieki medycznej. Mogą również korzystać z bezpłatnych porad psychologa w ramach projektu WORK LIFE BALANCE, służącego budowaniu równowagi między życiem osobistym a zawodowym. Spółka oferuje wiele dodatkowych świadczeń dla pracowników. W ostatnich latach wdrożyła m.in. dodatkowy urlop dla osób pracujących w systemach zmianowych i równoważnych, który ma sprzyjać regeneracji sił oraz zacieśnianiu więzi rodzinnych, a także dodatkowe zwolnienie godzinowe ułatwiające realizację spraw osobistych.

Ważnym elementem działań kędzierzyńskiej spółki jest wsparcie osób niepełnosprawnych. W Grupie Azoty ZAK przywiązujemy dużą wagę do kreowania równych szans. Od czterech lat wspieramy Dom Św. Karola w Kędzierzynie-Koźlu – placówkę dla osób, które ze względu na stan zdrowia wymagają stałej opieki. Ponadto od kilkunastu lat współpracujemy z Bartłomiejem Mrozem – parabadmintonistą i paraolimpijczykiem. Kierowana przez naszego sportowca Fundacja Bartłomieja Mroza pomaga osobom niepełnosprawnym w podnoszeniu poziomu sprawności fizycznej – podkreśla Paweł Stańczyk.

Konkurs LODOŁAMACZE przez 16 lat pozwolił na docenienie dziesiątek firm, osób i instytucji. Jest organizowany pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A.

9 KOMENTARZE

  1. Oto fragment – (Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. znalazła się w gronie laureatów konkursu LODOŁAMACZE, w którym doceniani są pracodawcy wrażliwi społecznie, wspierający rozwój zawodowy osób niepełnosprawnych. Podczas ogólnopolskiej gali, która odbyła się 7 października 2021 roku na Zamku Królewskim w Warszawie, prezes zarządu spółki Paweł Stańczyk odebrał statuetkę w kategorii „Zdrowa Firma”. Wcześniej Grupie Azoty ZAK przyznano nagrodę na poziomie regionalnym konkursu.) Ja nie wiem komu pomagają. Na pewno nas mieszkańców trują. I znowu artykuł o ZAK. Może napiszecie o czymś innym.

  2. OK, to jest bardzo piękne ale czy zdajecie sobie sprawę że ZAK od wielu lat stosuje politykę maksymalnego ograniczania podwyżek dla swoich pracownikow?
    Młodzi ludzie na stanowiskach wymagających dużej wiedzy i inteligencji zarabiają kwoty porównywalne z kasjerzami w Lidlu!!
    w tym roku zaproponowano nam podwyżki w kwocie 100-150 zł.Uwerzycie?Jedna z najbogatszych firm w Polsce.

  3. Grupa azoty nie działa w żadnym razie na rzecz pracowników. Z pracownikami nie liczy się wcale. Jeszcze parę lat wstecz to bym się zgodził, ale od kiedy jest dobra zmiana to jest porażka, a te nagrody to jedna wielka farsa medialna, jaki to cudowny pracodawca. Ludu Kędzierzyna nie wierz w bajki.

  4. Wybieram się do ZAK by wymienić się wizytówkami, w państwie PiS tak szybko zmieniają się prezesi, że drukarnie nie nadążają z wydrukami.
    Bogata firma, bogaci prezesi, zadowoleni pracownicy. Muszą być zadowoleni, bo Public Relations firma ma najlepszy, tego zazdrości nam Europa, jaki my mamy PR i propagandę.

Skomentuj