Grupa Azoty wspiera opolskie szpitale. Specjalistyczny sprzęt do ratowania życia trafił do Nysy

5

Grupa Azoty ZAK S.A. przekazała ponad 100 tys. zł dla szpitala w Nysie. Środki zostały przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu do ratowania zdrowia i życia pacjentów.

Zaangażowanie chemicznego koncernu w rozwój szpitali widoczne jest we wszystkich regionach, gdzie znajdują się największe firmy wchodzące w skład Grupy Azoty. Placówkę w Nysie odwiedził dziś prezes Grupy Azoty ZAK Artur Kamiński, który przekazał czek w wysokości 108 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzenia Corplus, które monitoruje parametry życiowe pacjentów przebywających w komorze hiperbarycznej.

– Komora jest elementem terapii. Leczenie w komorze hiperbarycznej polega na dostarczeniu do organizmu tlenu poprzez nadciśnienie. Dzięki temu, zawartość tlenu, który rozpuszcza się w osoczu, jest kilkanaście razy większa, niż w warunkach normobarycznych. Tlen może dotrzeć do niedokrwionych tkanek w przewlekłych i niegojących się ranach, głównie u osób chorujących na cukrzycę, nowotwory, choroby popromienne oraz przy zatruciu tlenkiem węgla – mówi Kazimierz Błoński, Ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Zabiegi w komorze pomagają w leczeniu powikłań po COVID-19 ze strony układu krążenia i centralnego układu nerwowego.

– Jest to kolejna odsłona zaangażowania Grupy Azoty Kędzierzyn w walce z pandemią koronawirusa. Do tej pory wsparliśmy kwotą 750 tys. zł szpital w Kędzierzynie-Koźlu, który był szpitalem jednoimiennym, a także niezwykle ważny szpital w Białej. Dzisiaj przyszedł czas na wsparcie szpitala w Nysie. Staraliśmy się wyselekcjonować obszary wsparcia. Przekazaliśmy 108 tys. zł na zakup specjalistycznej aparatury wspierającej walkę z pandemią i poszerzającej jakość pracy oraz działania szpitala w Nysie. Takie wsparcie jest elementem społecznej odpowiedzialności biznesu – informuje Artur Kamiński, Prezes Grupy Azoty ZAK.

– Województwo Opolskie nie posiadało komory hiperbarycznej. Najbliższe placówki, które posiadają taką aparaturę znajdują się we Wrocławiu i Sosnowcu. Cieszymy się i dziękujemy za ten czek. Dzięki niemu zakupiony został specjalistyczny kardiomonitor, który pracować będzie wyłącznie w komorze hiperbarycznej. Bez niego nie mogłaby funkcjonować – mówi dr n. med. Norbert Krajczy, Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie.

 

5 KOMENTARZE

    • Bo GRUPA ma umowę z KK, które to musi na mocy wyżej wymienionej bić pozytywne publicity… chyba nie wierzysz w spontaniczność artykułów dot ZAK? Jak masz ochotę by internauci śledzili szczegóły Twojego życia to podpisz kontrakt z KK na mocy którego dowiemy się czegoś więcej o Tobie. Stawki nie należą do wygórowanych.. helou przecież to tylko kędzierzyn!

  1. To jest obraza pracowników zak! Tu kasę wydają a dla pracowników wielkie G!Tu niby tarnów wszystkim steruje niby niby prezes nie może podejmować decyzji a tu myk lansik i kasa poszła na szpitalik.ŻENADA!

Skomentuj