Groźny wypadek z udziałem motocyklisty w Solarni. Na miejscu lądował Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

8

W piątek w godzinach porannych w Solarni doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Policja wyjaśnia szczegóły tego zdarzenia.

Około godz. 9.30 dyżurny numeru alarmowego odebrał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów w miejscowości Solarnia – samochodu osobowego oraz motocykla. Na miejsce skierowano wszystkie służby.

Jak wynika ze wstępnych informacji, 80-letni kierowca samochodu marki Opel wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zastosował się do przepisów określających pierwszeństwo przejazdu i wymusił pierwszeństwo na poprawnie jadącym motocykliście. Doszło do zderzenia obu pojazdów. Motocyklista doznał obrażeń.

Z uwagi na brak wolnej karetki z lekarzem na miejsce postanowiono wezwać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował rannego motocyklistę do szpitala. Na czas prowadzenia działań na drodze występowały utrudnienia. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

8 KOMENTARZE

 1. Przez takich śpiących dupków zaczną wypisywć, że osoby starsze stanowią zagrożenie dla ruchu drogowego. Nie wszyscy. Są tacy którzy już w wieku piędziesięciu lat nie powinni prowadzić samochodu. Są też tacy którzy do późnej starości prowadzą bezpiecznie. Wszystko zależy od szybkości starzenia się organizmu. Ale trzeba sobie zdać sprawę z tego że jestem już niezdolny do prowadzenia i w odpowiednim momencie zrezygnować.
  Ten z opisywanego wypadku nie zdawał sobie sprawy z tego że czas skończyć z tym skończyć.

 2. Znowu wymuszenie pierwszeństwa na motocykliście? Na zdjęciach widać że to teren zabudowany i wyjazd ma z obu stron ostre zakręty. Sam miałem kilka groźnych sytuacji z motocyklistami – ścigaczami (dużo więcej widziałem), że wyjeżdżając z podporządkowanej drogi i w zasadzie będąc już na skrzyżowaniu, w terenie zabudowanym, zza pobliskich zakrętów wypadały na mnie rozpędzone ścigacze. Grubo powyżej 50km/h, przechył na zakręcie, jaki można zobaczyć na wyścigach motocyklowych. Pamiętam, jak jeden z tych szaleńców, w tym przechyle, ostro hamując, jeszcze mi wygrażał! Mistrz! Mam nadzieję, że policja wnikliwie zbada tę sprawę! Generalnie w kodeksie drogowym powinna być klauzula, że nie ma czegoś takiego, jak wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na ściągaczu w terenie zabudowanym.

 3. Stary kierowca, Ty jesteś głupi czy ślepy? Czego nie potrafisz zrozumieć w reporterzu, że nie dostosował się do poprawnie jadącego motocyklisty? Że zostało wymuszone pierwszeństwo z drogi PODPORZADKOWANEJ? To, czy jechał motocyklista czy by traktorzysta jechał nie ma najmniejszego znaczenia, jeżeli jechał zgodnie z przepisami. Wina starego pryka że chciał wymusic

  • @Bob – to chyba Ty nic nie zrozumiałeś, a piszę o praktyce i doświadczeniach z „wymuszaniem pierwszeństwa na motocyklistach”, którzy pędzą, sami naruszając drastycznie przepisy, co często jest trudne do udowodnienia – bo przecież samochód wyjechał z podporządkowanej! Co z tego, że kierowca samochodu nie miał prawa dostrzec pędzącego ścigacza, będzie winny! Przecież mógł „patrzeć w lusterka”, albo spuścić szybę i nadsłuchiwać ryku silnika gnającego „zza winkla” motocykla.

 4. Tam jest bardzo kiepska widoczność. Niby jest lustro ale jest źle ustawione i za każdym razem inaczej pokazuje. I do tego ostry zakręt.

 5. A gdzie masz napisane że przekroczył drastycznie prędkość?sami wymyślacie głupie rzeczy i zwalacie wine na motocyklistów. A skoro mówisz o doświadczeniu o wymuszaniu pierwszeństwa na motocyklistach, to chyba sam nie raz tak zrobiłeś. Nie każdy kto jeździ motorem musi mieć sieczke zamiast mozgu. A wina zawsze będzie po stronie osoby, która dołącza to ruchu. Bez znaczenia czy główną drogą będzie jechać rowerzysta, czy chłop furmanka z koniem. Pozdrawiam

  • „To koszmar. Zginęło 6 motocyklistów. Tragiczny kwiecień (2020) pełen wypadków w województwie śląskim.
   Policja: Wszystkie te zdarzenia były związane z nadmierną prędkością, dlatego też Śląska Policja apeluje o rozwagę.
   […] ważny jest rozsądek, odpowiedzialność oraz ostrożność wszystkich uczestników ruchu, w tym samych motocyklistów, których bardzo często zabija nadmierna prędkość i brawura.” – informacja z prasy śląskiej.
   Nie docierają do Ciebie moje doświadczenia, to może te fakty?

 6. Z prasy śląskiej, my w opolskim. Widzisz to, co chcesz widzieć. Jest nowy artykuł i znowu wymuszenie na motocykliscie. Słaba widoczność, wiadomo do poprawy. A artykuły lubią pisać ludzie i je kolorowac. Tyle lat doświadczenia, a nie wiesz że pisarze artykułów lubią je kolorowac? Szkoda jeżeli nie. Tyle

Skomentuj