Groźnie zwisające drzewo nad budynkiem. Interwencja służb na Pogorzelcu

2

W czwartek około godz. 14 strażacy zostali zawiadomieni o groźnie zwisającym drzewie nad budynkiem przy ulicy Koszykowej. 

Na miejsce skierowano straż miejską oraz dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Przybyłe na miejsce służby potwierdziły uszkodzenie drzewa. Strażacy przy pomocy autodrabiny usunęli zwisającą część drzewa. Na czas prowadzenia działań pobliski teren został zabezpieczony oraz wyłączony z ruchu.

2 KOMENTARZE

  1. Jak mnie pamięć nie myli, to ta interwencja przy tych drzewach jest drugą w tym roku!! I jak znam życie, to zapewne nie ostatnią. Był czas, że te topole sadzone je hurtem w tym mieście. Większość z nich osiągnęła kres wegetacji i wiele z nich już uschło i a reszta już usycha… Może i wyglądają malowniczo z kępami żyjącej na nich jemioły. Może! Jednak jest ona dowodem, że drzewa już są na tyle stare, że nie bronią się przed nią i zaczynają zamierać.

    Zastanawiam się na co czekają miejskie służby? Na to, że któregoś dnia zwali się takie drzewo (a coraz częściej zdarzają się mocne wiatry) na przejeżdżający samochód, czy przechodnia?

Skomentuj