Gościom z zaprzyjaźnionego Pisza bardzo podobało się w Kędzierzynie-Koźlu. Zobaczyli ciekawe miejsca

5

Głównym punktem wizyty było podpisanie umowy o kontynuowaniu i rozwinięciu współpracy pomiędzy samorządami. Gospodarze zadbali jednak o to, aby pokazać gościom Kędzierzyn-Koźle z bliska. Delegacja z Pisza zwiedziła największe atrakcje naszego miasta. 

Pierwszym przystankiem na trasie była Sala Chwały ZAKSY, gdzie złożono podpisy pod porozumieniem o partnerstwie. Piszanie mogli tam również podziwiać trofea, jakie przez lata zgromadziła najlepsza siatkarska drużyna Europy. Następne w kolejności były pobliskie Wodne oKKo oraz Centrum Ochrony Bioróżnorodności. Stamtąd przedstawiciele naszego zaprzyjaźnionego miasta pojechali odwiedzić rynek ze starówkę i Muzeum Ziemi Kozielskiej. Zwieńczeniem wizyty był wspólny rejs po Odrze wraz ze śluzowaniem.

 

5 KOMENTARZE

  1. pewnie byli zachwyceni benzenowym klimatem, mikroskopijnym akwaparkiem w centrum, betonową sadzawką na Azotach, czy dworcem kolejowym bez tablic informacyjnych. dobrze, że mocno nie padało, bo można by im jeszcze pokazać kryte sadzawki pod torami kolejowymi

  2. I potem będzie rewizyta a toastom i wznoszonym w górę kielichom ku czci braterskiej przyjaźni obu miast nie będzie końca. No, chyba że ktoś będzie miał „słabą głowę”, ten do końca nie dotrwa.

Skomentuj