Gorzka porażka ZAKSY. Kędzierzynianie ulegli mistrzowi Rosji i odpadli z Ligi Mistrzów

5
Foto: Zaksa.pl

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie sprostała ekipie Kuzbassu Kemerowo. W drugim meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów nasz zespół przegrał na własnym parkiecie 1:3.

Po zwycięstwie w Rosji kibice ZAKSY liczyli, że ich zespół powtórzy wynik w spotkaniu rewanżowym i awansuje do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów. Mecz miał odbyć się w Arenie Gliwice, ale z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne podjęto decyzję o przeniesieniu go do Kędzierzyna-Koźla, a mistrzowie Polski grali przy pustych trybunach.

Pierwszy set zapowiadał, że nasz zespół będzie w stanie awansować bez większych kłopotów do kolejnej fazy. Kędzierzynianie prezentowali się bardzo dobrze, dzięki mocnej zagrywce odepchnęli Rosjan od siatki i wygrali do 21.

W drugiej odsłonie obudzili się rywale, którzy przez większą część seta mieli inicjatywę. Gospodarze zdołali odrobić straty w końcówce, ale w decydujących wymianach górą byli mistrzowie Rosji, którzy wygrywając do 23 wyrównali stan meczu.

Trzecia odsłona to bezsprzeczna dominacja graczy z Kemerowa. ZAKSA w niczym nie przypominała zespołu, który zwyciężył mistrzów Rosji na ich terenie i gładko uległa do 18.

W czwartej odsłonie ZAKSA przez chwilę prowadziła, ale Rosjanie nie odpuścili. Gracze Kuzbassa odrobili błyskawicznie straty i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali aż do końca meczu. Po ostatnim gwizdku wybuchła radość w obozie gości, którzy zagrają o medale Ligi Mistrzów.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Kuzbass Kemerowo 1:3 (25:21, 23:25, 18:25, 20:25).

Awans: Kuzbass Kemerowo

5 KOMENTARZE

Skomentuj