Gnali przez wioski sto na godzinę. Dwóch kierowców pożegnało się z prawkiem

0

W miniony weekend kędzierzyńscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy w rażący sposób złamali przepisy ruchu drogowego. Obaj stracili prawa jazdy na 3 miesiące, ponieważ w terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h.

Podczas minionego weekendu policjanci z kędzierzyńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym. Jednym z nich był 32-letni kierowca osobowego Volkswagena , który w Ortowicach w obszarze zabudowanym jechał 103 km/h. Podobny wynik na liczniku miał 25-latek, również mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna swoim BMW pędził 105 km/h przez miejscowość Pawłowiczki.

Kierowcy oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

Policja przypomina:

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień 3-miesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Skomentuj