Gnał z prędkością dwukrotnie wyższą od dopuszczalnej. Pirat zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED

0

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego realizując zadania w ramach działań grupy SPEED zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy, który o ponad 50 km/h przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Tylko w ostatnim kwartale ubiegłego roku, funkcjonariusze z grupy SPEED za przekroczenie prędkości zatrzymali 8 praw jazdy. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze. Zadaniem policyjnej grupy „SPEED” jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. W miniony poniedziałek funkcjonariusze wchodzący w skład kędzierzyńsko-kozielskiej grupy zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

– W poniedziałek około godziny 13.00 policjanci, którzy pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem, zauważyli w Komornie na drodze DK45, kierowcę toyoty. Mężczyzna w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 109 km/h. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy kategorii A, B, C, D, T. Teraz 54-latka czeka 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo za popełnione wykroczenie mieszkaniec powiatu głubczyckiego został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych – informuje Magdalena Nakoneczna, rzecznik kędzierzyńsko-kozielskiej policji.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość pozostaje nadal jednym z głównych czynników wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, szczególnie na drogach ekspresowych i autostradach. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Apelujemy o jazdę z rozwagą i zgodną z przepisami.

Tylko w ostatnim kwartale 2019 roku policjanci kędzierzyńsko-kozielskiej grupy SPEED skontrolowali blisko 1000 pojazdów, ujawnili 893 wykroczeń drogowych, zatrzymali 9 praw jazdy, w tym 8 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym,
zatrzymali również 26 dowodów rejestracyjnych.

Źródło: KPP Kędzierzyn-Koźle

Skomentuj