Gnał ponad 130 km/h w terenie zabudowanym. Kierowcę volkswagena zatrzymali policjanci z grupy SPEED. WIDEO

1

Policjanci z Olesna, wchodzący w skład grupy „SPEED”, przerwali jazdę 50-letniego kierowcy volkswagena. Mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w obszarze zabudowanym jechał z prędkością ponad 130 km/h. Nieodpowiedzialny kierowca stracił na najbliższe trzy miesiące uprawnienia do kierowania pojazdami, ponadto został ukarany mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

W środę (5 lutego) około godziny 13:30 w Kocurach na drodze wojewódzkiej 901, policjanci zauważyli volkswagena, który jechał z dużą prędkością. Chwilę później funkcjonariusze zmierzyli i zarejestrowali jego prędkość. Pojazd na obowiązującej w tym miejscu „pięćdziesiątce” gnał z prędkością 131 km/h.

Kierujący, 50-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, za przekroczenie dozwolonej prędkości o 81 km/h stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Dodatkowo został ukarany mandatem, a jego konto „wzbogaciło” się o 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

1 KOMENTARZ

Skomentuj