Gminy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego dostały środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

22

W poniedziałek w kędzierzyńsko-kozielskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbyło się spotkanie, podczas którego poseł Violetta Porowska oraz radna miasta Katarzyna Kukolka-Bogocz przedstawiły informację o przyznanych funduszach z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład gminy i powiaty otrzymują wsparcie na remonty, które poprawiają jakość dróg. Dzisiaj podczas konferencji w kędzierzyńsko-kozielskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przedstawiono informacje, które drogi w pierwszej kolejności doczekają się modernizacji.

– Spotykamy się w ważnym dniu dla całej Polski, a tym bardziej dla Opolszczyzny. Ogłoszone zostały wyniki naboru do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Są to inwestycje, które dotyczą komunikacji i infrastruktury drogowej, czyli tych kwestii, które dla każdego mieszkańca są bardzo ważne. Rozwój dróg to nie tylko kwestie związane z bezpieczeństwem i estetyką, a przede wszystkim możliwościami, które tworzą – mówiła poseł Violetta Porowska.

Gmina Kędzierzyn-Koźle z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymała kwotę blisko 3,4 miliona złotych, które przeznaczy na poprawę atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych poprzez przebudowę skrzyżowania ul. Szkolnej z ul. Zwycięstwa, modernizację mostu drogowego w ciągu ul. Szkolnej oraz remont ulicy Złotniczej.

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu otrzymało dofinansowanie w kwocie blisko 650 tysięcy złotych na remont ulicy Piotra Skargi. Największe wsparcie trafiło do gminy Reńska Wieś, gdzie na przebudowę i rozbudowę ul. Pawłowickiej i ul. Kozielskiej, wpłynęło ponad 8 milionów złotych. Gmina Pawłowiczki otrzymała 658 tysięcy złotych.

– Są to środki, z których jako mieszkanka Kędzierzyna-Koźla niesamowicie się cieszę. Takie inwestycje to nie tylko infrastruktura drogowa, to również bezpieczeństwo ruchu pieszych. Kwota, jaką już otrzymaliśmy, ponad 8 milionów złotych, jest bardzo wysokim dofinansowaniem. Mam nadzieję, że remonty tych dróg, które zostały zaplanowane w tym roku, będą przebiegały bardzo sprawnie – powiedziała radna miasta Katarzyna Kukolka-Bogocz.

22 KOMENTARZE

 1. Czemu jak zwykle ta kobieta w okularach pojawia się w mediach ? Przecież to żadna jej zasługa a lansuje się…. Bo w końcu to pieniądze nasze społeczne.

   • Pisowski mielońcu jak ci napiszę to i tak do ciebie to nie dotrze. Kto by nie rządził to przed wyborami się lansuje, wychwala i obiecuje a takie mielońce w to wierzą. Wszelkie pieniądze które rozdają rządzący pochodza od nas mielońcu. Przecież płacimy różne daniny i to nie mało (dla mielońca to : podatki, ZUS-y, NFZ-ty itp.) A ten twój PIS jest tyle wart co PO. Czas w*******ć ich w kosmos za dużo się nakradli i rozwalili kraj.

 2. Na remont drogi na wiadukcie ze strony budynku Policji do Azot juz nie maz szans.Od ilu lat to sie ciągnie?? Takie właśnie zaniedbania świadczą o naszym miescie bo co z tego ze w Kłodnicy parę metrów wyremontują,czy gdzieś na obrzeżach miasta.Albo ciągle inwestycje drogowe w Koźlu,pani Nowosielska tam mieszka?Przecież w Koźlu jest 15 procent ruchu drogowego w K-K a inwestycje 60 procent budżetu.Rynek,uliczki…

 3. Z utęsknieniem czekam aż PiS wygra wybory w Kędzierzynie-Kożlu bo to będzie się wiązać z dużymi pieniędzmi dla miasta.Niestety do tej pory nasz samorząd i pani Nowosielska nie chce wspólpracować z polskim rządem w Warszawie.
  Pamiętacie jakies dziwne akcje z Trzaskowskim,jego projektem Campus Polska Przyszłośc w którym Sabina.N. brała udział.Takie rzeczy są przeszkoda dla rozwoju miasta.Nieważne kto rządzi Polską,szczebel lokalny ma im d…lizać i tyle.

 4. Pani Violetto dobra rada,proszę zmienić okulary na takie które nadadzą powagi bo te w których Pani występuje wyglądają tanio i nie pasują do twarzy.Piszę z dobrej woli,jako zwolennik,są fajne okularki w których się wyglada dostojnie i po prostu ładnie.Proszę nie szczędzić pieniędzy bo ładna z Pani kobieta,po co się oszpecać.

 5. Kwota wręcz powala!!! Kradną miliony, a rozdają ochłapy. Przecież porządna modernizacja 1km drogi to teraz od 2 do 5 mln. Ciekawe ile dziur zdołają załatać?

 6. To te środki które wcześniej z naszych podatków trafiały bezpośrednio do gmin, a w ramach Polskiego Ładu zostały przekazane do budżetu państwa. Ciekawe ile „po drodze” z tego skubnęli na TVP i inne propagandowe działania.

 7. Dziwne jak z ewidentnej klęski i nieudolności, czyli braku załatwienia środków na remont wymagających tego dróg panie robią sobie sukces. Czyli jak wioska ReńskaWieś dostaje więcej niż KK to sukces? Gdzie jest ten sukces, z którego panie tak się cieszą? Za chwilę dowiemy się, że jak coś mężowi kupuję to te brzydsze panie od polityki też za tym stoją.

  • Czy ona tam coś robi w tym sejmie? Roznosi kawę i ciasteczka?

   Nie w sejmie, a w chlewie i nie roznosi, a pożera…

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj