Gmina wyłożyła ze swojego budżetu 89 tysięcy złotych na podręczniki. Niestety wciąż nie otrzymała zwrotu od państwa

14

Do szkół już trafiły wszystkie niezbędne podręczniki i ćwiczenia. Niestety mimo zapewnień Ministerstwa Edukacji i Nauki, że wszystkie środki na ten cel będą wydatkowane z budżetu państwa, w rzeczywistości sporą część musiała pokryć gmina.

Początek roku szkolnego był dla szkół dość trudny ze względu na braki niektórych podręczników i ćwiczeń. Nauczyciele próbowali problem rozwiązać na rożne sposoby, między innymi sami przygotowywali materiały dydaktyczne. Na szczęście nie ma już żadnych braków i wszystkie potrzebne do edukacji książki i ćwiczenia są uzupełnione.

A to dzięki kwocie 89 tysięcy złotych dla szkół z kasy gminy, która tak na prawdę nie musiała dokładać do materiałów edukacyjnych, ponieważ jest to obowiązkiem państwa. Wszystkie środki zgodnie z zapotrzebowaniem wnioskowanym przez organy prowadzące na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe, powinny być w 100 proc. zabezpieczone w budżecie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Gmina zapłaciła 89 tysięcy złotych za brakujące podręczniki, które nie zostały opłacone z budżetu państwa zgodnie z zapotrzebowaniem. Na ten cel potrzebowaliśmy w tym roku 360 tysięcy, a otrzymaliśmy 271 tysięcy. Brakującą kwotę gmina pokryła z własnych pieniędzy. Obiecane środki miały wpłynąć do 14 października, potem poinformowano nas, że do 30 października. Z kuratorium wiemy tylko tyle, że nie ma jeszcze pieniędzy z ministerstwa – mówił podczas konferencji prasowej zastępca prezydenta miasta Wojciech Jagiełło.

Gdyby gmina nie zapłaciła tych pieniędzy, nasi uczniowie nadal czekaliby na podręczniki i ćwiczenia – dodała Sabina Nowosielska, prezydent miasta.

14 KOMENTARZE

 1. Temat konfliktu z rządem PiS,naszych władz miasta,z prezydent Nowosielską na czele,był poruszany nieraz.Niech jeszcze bardziej pani Sabina manifestuje poparcie dla PO to pieniędzy na inwestycje i książki nie będzie.
  W imię swoich idei naraża Nowosielska dobrobyt mieszkańców.Kiedy te wybory będą,ludzie mają jej dosyć,poparcie 10 procent jej wróżę,wszyscy znajomim ją krytykują.

 2. Zaczyna się. Powiedzcie wieszcze dlaczego na wydziale Dziennikarstwa i Politologii są te dwa kierunki obok siebie
  Bo PISarzyki obok POlityków od siedmiu boleści.
  Współpracują i mieszaja we łbach
  Czas wyborów idzie i trzeba pomieszać w kotle czarownic.
  Zacina się

 3. Przypomnijmy sobie tą bajkę jak kojot spadał z urwiska i jeszcze tam wierzgał łapami w locie prubują oszukać żeczywistość i przyciąganie, aż i tak siłą żeczy spotkał się z podłorzem.
  To jest obraz naszego rządu jeszcze niedawno wydawało im się że się o coś w locie zachaczą lecz już dupnoł na ryj, cycki. Nie ważne czy to pisiory czy po czy kto wszyscy to nieudacznicy do rozliczenie usunięcia i anulowania ich debilizmu. Wybierzmy Polaków z krwi i kości i będzie kara za zdradę stanu i działananie na niekorzyść kraju i obywateli.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj