Gmina Reńska Wieś przekazała dodatkowe fundusze na patrole policji w rejonie akwenu Dębowa

11

Podczas wakacji w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” ruszyły patrole kędzierzyńsko-kozielskich policjantów. Mundurowi szczególnym nadzorem objęli zbiornik wodny w Dębowej.

Gmina Reńska Wieś podpisała z Komendą Powiatową Policji w Kędzierzynie-Koźlu porozumienie o wsparciu kwotą 5 tysięcy złotych na dodatkowe służby weekendowe w okresie wakacyjnym.

Jak przekazuje sierż. szt. Monika Frąckowiak z kędzierzyńsko-kozielskiej policji, dodatkowe patrole znacząco zwiększają poziom bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą. Funkcjonariusze przypominają, że pływać należy wyłącznie w rejonie plaż objętych nadzorem ratowników wodnych.

– Mamy nadzieję, że przyczyni się to do wzrostu bezpieczeństwa i minimalizacji negatywnych zjawisk, jak wandalizm. Apelujemy nieustannie do wszystkich, którzy są świadkami potencjalnie niebezpiecznych zdarzeń czy zachowań, aby bezzwłocznie zawiadamiali policję. Przedstawiciele samorządu (np. wójt) nawet jako „gospodarze obiektów” mają ograniczone możliwości interwencji, szczególnie gdy informacja dociera po fakcie – informuje samorząd Reńskiej Wsi.

11 KOMENTARZE

  1. A ja sobie poczekam z kąpielą na wrzesień. Lubię się pławić w takiej ciepłej wodzie po całym lecie zasikiwania akwenu. Mam od tego ładne włosy o kwaśnym odczynie, a dzięki mocznikowi rozmiękają mi zrogowaciałe pięty. Tylko muszę uważać, żeby znowu kawałka kupy nie połknąć jak w zeszłym roku.

      • Jak chcesz to możemy się spotkać i wymienić doświadczeniami organoleptycznymi. Jeszcze w gratisie może dorzucić parę starych skarpet od mojego męża albo ze dwa benzenowe piki spod jego piki. To jak?

  2. Wywalanie pieniędzy na coś co jest czyimś obowiązkiem bo Pani prezydent też dawała więcej kasy na zwiększenie patroli w KK ale czy ktoś widział nocą czy za dnia chodzić piechota policję ? Niech mi nikt nie mówi że więcej widzą jadąc radiowozem bo to blef . Szkoda naszej kasy

  3. Tak, wakacje się kończą to jeszcze im kamping rozstawcie bo w radiowozie trochę ciasno a tak będą mogli oficjalnie poleżeć nad wodą.

  4. Hmmm kąpiel na dębowej w miejscu wyznaczonym, czyli w brudnej wodzie, bo po za miejscami bez nadzoru woda jest w miarę czysta i mniej ludzi, trzeba zmienić miejsce i tyle, zegnaj bajorko na dębowej ???

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj