Gmina poprawia bezpieczeństwo na drogach. Cztery niebezpieczne przejścia dla pieszych zmodernizowane

1

W gminie Kędzierzyn-Koźle zakończyła się modernizacja przejść dla pieszych w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań – Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024. 

Potrącenie pieszego na pasach jest jednym z najczęstszych wypadków drogowych, do których dochodzi w Polsce, zwłaszcza gdy przejście jest niedostatecznie oświetlone.

Już w połowie listopada 2021 roku w rejonie skrzyżowania alei Jana Pawła II i ulicy Władysława Łokietka, gdzie doszło do wypadku, w którym zginęła starsza kobieta, zostając potrącona przez samochód osobowy, czytelnicy oraz miejscy radni opisywali problem niedostatecznego oświetlenia przejścia dla pieszych. Wielokrotnie w tym miejscu dochodziło do licznych awarii latarni, skutkiem których „zebra” pozostawała całkowicie nieoświetlona.

W ramach rządowego programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024, w gminie Kędzierzyn-Koźle zmodernizowano cztery przejścia dla pieszych. Projekt zakładał doświetlenie przejść, stworzenie punktów migających oraz położenie integracyjnej kostki przed przejściem, dostosowanej dla osób niewidomych.

W ramach inwestycji poprawiono bezpieczeństwo na pasach w rejonie skrzyżowania Jana Pawła II i ulicy Władysława Łokietka, w pobliżu oddziału dziecięcego szpitala przy ulicy 24 Kwietnia, przy Zespole Szkół nr 3 na ulicy Sławięcickiej oraz ulicy Wojska Polskiego.

1 KOMENTARZ

  1. Proponuję wprowadzić przepis dający pierwszeństwo i ochronę pieszemu na każdej drodze w każdym miejscu.Np.jak pieszy będzie szedł środkiem drogi to należy się zatrzymać i czujnie obserwować.Jak pieszy zejdzie z drogi to można kontynuować jazdę.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj