Gmina Bierawa wyłącza w nocy latarnie uliczne. To sposób na zaoszczędzenie energii

8

Wyłączone oświetlenie uliczne w miejscowościach gminy Bierawa to nie skutek awarii czy braku prądu. Gmina w ten sposób oszczędza energię.

Od grudnia na terenie gminy są dokonywane wyłączenia oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych tj. od 00.30 do 4.30 we wszystkich miejscowościach.

– Ta trudna decyzja została podjęta z powodu dużego kryzysu energetycznego spowodowanego agresją Rosji na Ukrainę i z tym związanym obowiązkiem zaoszczędzenia począwszy od miesiąca grudnia minimum 10% energii elektrycznej przez samorządy. Cel ten narzuca na nas ustawa z dnia 7 października 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku – wyjaśnia Krzysztof Ficoń, wójt Bierawy.

Mieszkańcy proszeni są, by w przypadku konieczności poruszania się w godzinach, w których wyłączane są latarnie oświetlenia ulicznego, zaopatrzyć się w źródła światła tj. latarki i zachowanie ostrożności przemieszczając się w terenie.

8 KOMENTARZE

  1. Ciekawe czy gmina Benzen City zrobi to samo? Przynajmniej mogliby palić co drugą latarnię albo po jednej stronie ulicy przynajmniej na osiedlach bo i tak jest wystarczająco jasno. A to co zaoszczędzą dodać na odśnieżanie. Dopiero płakali w jakimś artykule o kasie a nic z tym nie robią żeby coś zaoszczędzić.

  2. No tak , trzeba zaoszczędzić na czymś żeby w przyszłym roku nie brakło funduszy na harce i wojaże partnerskie z mniejszością, festyny dożynkowe z „gwiazdami” opłacanymi za grube PLN z naszych podatków. A może by załoga gminy siadła razem w jednym biurze przy jednym oświetleniu, ogrzewaniu a pozostałe metraże na czas zimy wyłączyć z użyteczności?? przeciez w normalnych zakładach pracy siedzi się po kilka osób a nie sztuka maks 2 na biuro? Oszczędzanie to nie tylko oświetlenie, jest wiele obszarów w których można uszczuplić budżety poprzez racjonalne myślenie…

    • Za komuny to chyba jeszcze w łupinie orzecha w nocniku żeglowałeś albo cię w planach jeszcze nie było. Nasłuchałeś się jakichś bzdur o tym occie i tak powtarzasz te brednie.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj