Mieszkańcy głosują na zadania z budżetu obywatelskiego. Przez internet trwa to tylko kilka minut

28
Skate[park w Koźlu to przykład zadania zrealizowanego z budżetu obywatelskiego.

Do końca września mieszkańcy mogą decydować, co będzie działo się na ich osiedlu. Wystarczy poświęcić kilka minut przed komputerem, aby mieć wpływ na swoje najbliższe otoczenie.

W głosowaniu internetowym wskazać można jedną z 56 zgłoszonych propozycji. System jest bardzo prosty i intuicyjny. Wystarczy odwiedzić stronę: https://budzetobywatelski.kedzierzynkozle.pl/. Pod wyżej wymienionym adresem można przejrzeć listę wszystkich zakwalifikowanych projektów.

Największą ilość propozycji zgłoszono w Śródmieściu, gdzie do wyboru jest ich aż 12. Twardy orzech do zgryzienia mają także na Starym Mieście, gdzie lista kończy się na 6 pozycji, a z puli 5 projektów wskazywać będą mieszkańcy osiedla Piastów-Powstańców Śląskich, Pogorzelca, Sławięcic czy Zachodu. Nieco mniejsze zmartwienie z wyborem będą mieli mieszkańcy pozostałych osiedli, gdzie ograniczy się on od 1 do 4 zadań.

28 KOMENTARZE

  • To, że tobie wystarczy nie znaczy, że innym też. Korzystać nie musisz. Zresztą oprócz tężni ma być jeszcze sztuczna nawierzchnia położona tam gdzie się ćwiczy. Bo z tym piachem i kamykami to jest tragedia. W Koźlu koło Twierdzy potrafili jakoś to zrobić wokół drabinek do ćwiczeń.

 1. Głosujmy na tematy, które przede wszystkim ułatwią nam życie i pozytywnie zmienią otoczenie, np. zadanie 47, pozycja 12 w tabelce dla Śródmieścia, remont i przebudowa otoczenie bloków przy ulicy Dmowskiego. Tężnie, place zabaw to fajne rzeczy, ale wiele miejsc, gdzie żyjemy jest ciągle zaniedbanych i jest okazja aby to poprawić. Jeśli nie wiesz na co głosować wesprzyj mieszkańców tej okolicy i popraw ich bytowanie.

 2. Na osiedlu Stare Miasto można głosować na zadanie:
  „Zakup drona antysmogowego z czujnikiem FAT, badającego m.in. poziom benzenu z dokładnością – „Zakres pomiaru 0,01 do 10,000ppm””
  Dron ten zgodnie z opisem w zadaniu będzie służył całemu miastu. Wobec tego mam prośbę aby mieszkańcy Starego Miasta głosowali na to zadanie, dla dobra wszystkich mieszkańców.

  • Skończ z tym benzenem bo nudzisz. A druga rzecz – pokrótce : to czemu pieniądze z danej dzielnicy mają służyć innym ? To jest bezczelność. Jeśli tak to niech się wszystkie dzielnice na to złożą i kupią. A jeśli chodzi o samo urządzenie co nadlecisz nad Azoty i co …. (Bo to oni m.in. puszczają.) Jeszcze oskarżą o szpiegostwo. Do tego ktoś uprawniony musi to urządzenie obsługiwać, konserwować i utrzymywać. Także to idiotyczny pomysł.

   • Jestem przekonana, że dron znajdzie się w rękach specjalistów od ochrony środowiska z odpowiednimi uprawnieniami kontrolnymi. Nie wyobrażam sobie nawet takiej amatorszczyzny jaką poniekąd sugerujesz. Przecież to nie mieszkańcy będą się nim posługiwać. A co do wykorzystania go na potrzeby innych dzielnic to chcę zauważyć, że smrody i benzen nie znają granic więc tak czy siak będzie służyć nam wszystkim. Ale zgadzam się poniekąd z pomysłem aby go kupić poza Budżetem Obywatelskim z budżetu gminy a przy okazji postawić kilka stacjonarnych stacji monitorujących zanieczyszczenia online.

    • Ty dalej swoje. Ty chyba spać ciemniaro nie możesz po nocach bo benzen spędza ci sen z powiek. Trują cię tlenki azotu, siarki, węgla i inne związki chemiczne i niech to do twojego pustego łba dojdzie. Szkoda na aparaty-stacje forsę. Trują Azoty i Blachownia i czego ty jeszcze jęczysz ? Nic im nie zrobią bo lobby. Więc już skończ miałczeć bez przerwy o ten benzen.

     • Mam nadzieję, że mieszkańcy nie podzielą Twojego sceptycyzmu i zagłosują za dronem. Będą przynajmniej wiedzieć co wdychają. Teraz żyją w pełnej nieświadomości tego. Jedynie mieszkańcy Piastów wiedzą jakie są zagrożenia.

     • Ty jednak jesteś upośledzona umysłowo. Tlenki węgla i siarki to mało ?
      Pół tablicy Mendelejewa jeśli wiesz co to. I co ci to da ? I tak będziesz to wdychać. Więc skończ te pierdolamento bo stajesz się nudna. A drona niech sobie Piasty i inne dzielnice kupią za swoje. A jeśli ci le to id na pikiet pod ZAK i Blachownie

    • Dron – fajna rzecz. Tylko co nam z tego że coś tam wykryje. Trucie będzie w dalszym ciągu.
     Takiego drona należałoby doposażyć w rakiety powietrze – ziemia. Rakiety nafaszerowane wzbogaconym uranem.
     W takim przypadku dron wykryje truciciela – emitenta benzenu, rakietkę siup i po trucicielu.

 3. Nie ma sensu głosować. Coraz to mniej ciekawe dla ogółu danej dzielnicy propozycje. I tak np. dzielnica Stare Miasto kupno drona który byłby wykorzystywany przez całe miasto albo remont drogi na Spółdzielców. Są to poronione wręcz samolubne pomysły. Jak widać brak kreatywności w społeczeństwie. Czyli coś co by budowało społeczność dzielnicy a nie tylko wąską grupę. To jest moje subiektywne zdanie.

  • Zgadza się. Pieniądze wydane na zakup drona antysmogowego z czujnikiem FAT, badającego poziom benzenu to wyrzucone. Dla Straży Miejskiej dobry do pomiarów nad kominami nieruchomości mieszkańców.
   Staraj się dalej podszywaczku.
   :-))

   • Nie zgodzę się z tym, że zakup drona to wyrzucone pieniądze.
    Teraz tylko mieszkańcy Piastów, gdzie zlokalizowana jest stacja pomiarowa, mają informacje o poziomie zanieczyszczeń i zagrożeniu. Inne dzielnice nie są monitorowane i ich mieszkańcy nie mają zielonego pojęcia co wdychają.
    Propozycja senatora Godyło aby postawić kilkanaście takich stacji w różnych miejscach naszego miasta jak na razie nie znalazła poparcia w urzędzie.
    Kupując drona mieszkańcy sami zadecydują o możliwości pomiaru zanieczyszczeń powietrza. Lobbistom interesów trucicieli nie jest to na rękę więc krytykują ten pomysł jak tylko mogą.
    Mam nadzieję, że nie zniechęcą mieszkańców do głosowania za dronem.

    • Skończ wszędzie stękać że benzen czujesz. To twoje pierdy tak śmierdzą. Pewnie grochówa albo fasolówa…. Nie żryj tyle tego to nie będzie capić.
     A ha nie agituj tu by głosowali na twe widzi misie bo są ważniejsze rzeczy od twej chorej urojonej ekologii

     • Jak na razie mamy wolność wypowiedzi. Ja przynajmniej w sposób kulturalny i wg mnie merytoryczny usiłuję przekonać do swoich poglądów. Ty w sposób chamski, arogancki i prześmiewczy negujesz moje wypowiedzi. Dziwię się moderatorowi, że na takie słownictwo i obrażanie pozwala.

     • Skończ jęczeć. Twoją merytorykę se wsadź między kartki. Żadne argumenty nie trafiają. Uczepił się cap benzenu i koniec. Dlatego na głupie wypowiedzi głupia odpowiedź. Jesteś nudny i monotonny.

Skomentuj