Głośno mówili o swoich problemach. Prezydent miasta z wizytą na osiedlu Kuźniczka

8

Odwieczny problem z ulicą Grunwaldzką, alternatywna droga do cmentarza i niebezpieczne miejsca na osiedlu. To sprawy, które poruszano podczas spotkania mieszkańców osiedla Kuźniczka z przedstawicielami urzędu miasta.

Spotkania prezydent miasta z mieszkańcami osiedli to bardzo dobra okazja, aby poznać potrzeby społeczności Kędzierzyna-Koźla. Doskonale wiedzą o tym również mieszkańcy osiedla Kuźniczka, którzy licznie przyszli na wczorajsze spotkanie z Sabiną Nowosielską. Jak się okazuje, dotkliwym problemem jest dla nich ulica Grunwaldzka, którą przejeżdża wiele ciężarówek – często z nadmierną prędkością.

– W ciągu ostatnich lat musiałam wymienić wszystkie nadproża w moim domu, bo robiło się niebezpiecznie. Budynek, w którym mieszkam, jest bardzo stary i źle znosi przejeżdżające ciężarówki. Nie zwalniają, tylko z impetem jadą ulicą. Nie dość, że to niebezpieczne, gdyby nie daj Boże na ulicę wyskoczyło dziecko, to jeszcze szkodzi to naszym domom. Nowa droga spowodowała, że pojazdów jest jeszcze więcej i jadą jeszcze szybciej – mówiła podczas spotkania mieszkanka.

W spotkaniu uczestniczył dzielnicowy, który zalecał, aby notować tablice rejestracyjne pojazdów łamiących przepisy i informować policję.

Kolejnym tematem był problem z niebezpiecznymi miejscami na osiedlu, m.in. wzdłuż działek. Dzielnicowi sugerowali mieszkańcom, aby zaznaczyli te punkty na mapie zagrożeń. Przyczyni się to do częstszych patroli właśnie w tych miejscach.

Ważną sprawą dla mieszkańców osiedla, na terenie którego znajduje się największy cmentarz w Kędzierzynie-Koźlu, jest też budowa drogi alternatywnej do nekropoli.

– Cmentarz mamy już rozbudowany, jest zdecydowanie większy, więc i więcej ludzi będzie go odwiedzać. Co z drogą alternatywną, o której tyle mówiło się na wcześniejszych spotkaniach? – pytał mieszkaniec al. Spokojnej.

Prezydent miasta przypomniała mieszkańcom, że dotychczas wszystkie jej deklaracje zostały spełnione.

– Jest remont alei Spokojnej, rozbudowa cmentarza już za nami. Jednak teraz kolejny etap, wciąż prowadzimy rozmowy z nadleśnictwem. Proszę wierzyć nie jest to sprawa prosta, jednak podejmujemy działania, aby droga powstała jak najszybciej – wyjaśniała Sabina Nowosielska.

Podczas spotkania przedstawiciel Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Kędzierzynie-Koźlu przedstawił mieszkańcom atrakcyjne warunki przejścia na ogrzewanie ekologiczne. W związku z dużym zainteresowaniem tematem, postanowiono, że na osiedlu zostanie zorganizowane spotkanie dodatkowe, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości lub pomóc mieszkańcom w wypełnieniu wniosków.

8 KOMENTARZE

  1. Ludzie przestańcie to wszystko tylko gra Jej się nawet pracownicy w urzędzie boją. Atmosfera jest niezdrowe A Wy liczcie na co ? Kiedyś radio nasze w niedzielę miało specyficzną audycję bo mogli dzwonić o problemach mówić A teraz co ??? To radio nawet jest spacyfikowane przez władze polityczną . Pozdrawiam

  2. No cóż szczere gratulacje dla pana dzielnicowego Policji za pomysł notowania tablic rejestracyjnych ciężarówek. Pewnie pomiar prędkości należy wykonać laserem z oczu jak mechagodzilla. W tej Policji chyba wracają idioci.

  3. Jak pan dzielnicowy sobie wyobraża ciąg dalszy po zapisaniu numerów rejestracyjnych? Składany jest wniosek do sądu? A tam co? We wniosku co będzie pisało? Że babcia Giza zapisała auto, które jechało 65km/h, a zmierzyła to ciśnieniomierzem swoim? No proszę, bez farmazonów.

Skomentuj