Gładkie zwycięstwo ZAKSY

0

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle bez większych problemów pokonali w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu CEV hiszpański CAI Voleibol Teruel.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrej gry naszego zespołu, który szybko osiągnął kilkupunktowe prowadzenie. Rywale nie zamierzali jednak łatwo oddawać pola i jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną odrobili straty. Przez kolejne minuty trwała zażarta walka, a żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie przewagi. Przełom nastąpił z chwilą, gdy w polu zagrywki pojawił się Nimir Abdel-Aziz. Kilka dobrych serwisów Holendra dało naszej ekipie pięciopunktowe prowadzenie. Takiej straty rywale z Półwyspu Iberyjskiego nie byli w stanie odrobić i ostatecznie set zakończył się zwycięstwem ZAKSY 25:19.

Dobrą grę z końcówki pierwszego seta nasi gracze kontynuowali również na starcie drugiej odsłony, co pozwoliło na szybkie osiągnięcie kilkupunktowej przewagi. Przy stanie 12:6 dla gospodarzy wydawało się, że ZAKSA nie będzie miała żadnych problemów z wygraniem tego seta. Wystarczyła jednak chwila rozprężenia, by rywale zniwelowali przewagę miejscowych. Nerwową końcówkę lepiej znieśli nasi siatkarze, którzy po kiwce Abdel-Aziza zwyciężyli do 23.

W trzecim secie zażarta walka trwała tylko do stanu 14:13 dla kędzierzynian. Dobra postawa graczy ZAKSY w polu zagrywki odebrała gościom chęć do walki. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli do 19, a całe spotkanie 3:0. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 11 marca o godzinie 20.15 na parkiecie rywala.

ZAKSA – CAI Voleibol Teruel 3:0 (25:19, 25:23, 25:19)

ZAKSA grała w składzie: Abdel-Aziz, Witczak, Rejno, Loh, Wiśniewski, Kooy, Zatorski (libero) oraz Ruciak, van Dijk, Zapłacki, Superlak.

Skomentuj