Gdzie szukać pomocy medycznej podczas świąt? Ważne informacje dla mieszkańców

14

Przed nami kilka wolnych, świątecznych dni. Poniżej informacje, które mogą się przydać.

Jeśli podczas świąt nagle zachorujesz lub stan zdrowia twojego dziecka nagle się pogorszy, możesz skorzystać z punktu nocnej i świątecznej pomocy medycznej przy ul. Judyma w Kędzierzynie. Przyjmuje tam lekarz pediatra. Numer telefonu na grafice poniżej.

W przypadku skaleczenia lub urazu, można skorzystać z punktu urazowo-ortopedycznego mieszczącego się przy ul. 24 kwietnia w Koźlu. Czynny jest w święta od 7.00 do 23.00 (sobota, niedziela, poniedziałek).

Co ważne, hybrydowo działa oddział dziecięcy kozielskiego szpitala, gdzie w przypadku konieczności hospitalizacji, przyjmowani są pacjenci niecovidowi.

W sytuacji nagłej telefon 112 – wszystkie cztery zespoły ratownictwa medycznego w powiecie pracują normalnie. Po przyjeździe karetki, dyspozytor pogotowia zdecyduje, gdzie dany pacjent zostanie przewieziony.

Dyżury aptek. W sobotę dyżur pełnić będzie apteka przy ul. Królowej Jadwigi 12 w Kędzierzynie (do godz. 23.00). W niedzielę wielkanocną o 8.00 rano dyżury całodobowe rozpoczynają dwie apteki – przy ulicy Piastowskiej 40 w Koźlu i przy ul. Kozielskiej 20 w Kędzierzynie. W poniedziałek wielkanocny dyżur całodobowy pełnić będzie apteka przy ul. Roosevelta 2 w Koźlu.

14 KOMENTARZE

 1. Niestety wygląda na to, że pandemia będzie trwała jeszcze wiele lat. Więc nasze władze powiatowe wg mnie powinny na szpital covidowy przeznaczyć na stałe szpital przy ul. Judyma. A ten kozielski zostawić dla chorych niecovidowych. Teraz miotamy się bez sensu z jednym szpitalem. Ze szkodą dla obu grup chorych.

  • Covidowcy nie mają na razie co się martwić bo ich starają się leczyć. Nawet przywożą nam ze śląskiego. Szkodę to mamy my i lepiej nie chorować a zwłaszcza na choroby układu krążenia a z tym związane choroby serca, zawały czy wylew bo nie będzie pomocy. Szpital w Kędzierzynie aby mógł się stać covidowym najpierw musiałby przejść generalny remont i być tak wyposażony jak ten kozielski. A na to nie ma szans.

   • Ale jeśli ta sytuacja ma trwać wiele lat to może warto to zrobić. Alternatywą jest wożenie przez wiele lat naszych chorych do innych miejscowości.

    • Nie ma na to szans i daj sobie spokój. Czy to do ciebie dociera ? Skąd wezmą te grube miliony złotych ? Bo Alina tak sobie życzy. Zdejmij różowe okulary które przesłaniają ci rzeczywistość. Oprócz dużych pieniędzy (których nie ma i nie będzie) za nie trzeba zrobić: dokumentacje projektową – to trwa, wszystkich pacjentów wypisać lub przenieść, dokonać przebudowy zgodnie z dokumentacją – to trwa, wyposażenie itd. Dotarło do ciebie ? Musze ci to powiedzieć masz rozumowanie dziecka z przedszkola.

     • Nie od razu Kraków zbudowano. Można to zrobić etapami. Zaletą tej lokalizacji jest również to, że to nie jest teren zalewowy – jak w Koźlu.

    • Piszę „naszych chorych” i „my mamy problem”, bo po jajach świątecznych walę takie bony, że od nadmiaru siarki widzę potrójnie! Znowu przebiłam benzen…

     • Nie podszywaj się pode mnie. Mój tyłek moje gazy a tobie nic do tego.
      Nikt ci nie karze wtykać nos gdzie wiatry szaleją.

 2. Punkt wymazowy przy SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Roosvelta od Wielkiej Soboty do poniedziałku będzie funkcjonować wyłącznie od 8:00 do 12:00. W świąteczną sobotę i w niedzielę (3-4.04). Z kolei w punkt nr 2 SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Mostowej 1 będzie zamknięty przez wszystkie dni świąteczne.

  Nie zmienia się nic natomiast w przypadku dyżuru bólowego stomatologicznego. Pomoc w czasie świąt zapewniają: Zakład Usług Medycznych KAMMED w Brzegu oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PARTNER-DENTAL w Głogówku.

 3. Niedziela w święta apteka dyżurna na Piastowskiej 40 oczywiście zamknięta po lekarstwa musiałem udać się do Strzelec Opolskich Kędzierzyńscy aptekarze maja nas obywateli głęboko .to już nie pierwszy raz.W Szkoda że Ci biedni ludzie musieli pocałować klamkę ,bo nie mieli możliwości pojechania do innego miasta

 4. Ale się tu Alin nazbierało. Te wyrażające się ordynarnie to oczywiście fałszywki. Ciekawe skąd tyle nienawiści budzi prawdziwa Alina. Czyżby miewała trochę racji niewygodnych dla niektórych lobbujących w imieniu ważnych osób?

Skomentuj