Gang złodziei sklepowych wpadł w Kędzierzynie-Koźlu. Mieli auto załadowane fantami

12
Ilustracja/archiwum

Policjant przed służbą zauważył podejrzanie zachowujące się osoby. Postanowił interweniować. Okazało się, że ujawnił pięcioosobową grupę podejrzaną o liczne kradzieże sklepowe. Mężczyźni w wieku od 15 do 52 lat zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty kradzieży. Dwóch mężczyzn będzie odpowiadało w warunkach recydywy, natomiast o losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

W dniu 26 marca w Kędzierzynie-Koźlu, w godzinach popołudniowych policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego, jadąc na służbę, zauważył 3 mężczyzn. Osoby te wybiegły z terenu ogródków działkowych i kierowały się w stronę stojącego na poboczu samochodu. Gdy do niego wsiadły, auto gwałtownie ruszyło w kierunku Sławięcic. Funkcjonariusz, mając podejrzenia, że mogli oni dokonać kradzieży, ruszył za nimi. Jednocześnie o wszystkim powiadomił dyżurnego, który wysłał mu do pomocy patrol. Policjant cały czas miał pojazd w zasięgu wzroku i informował kolegów, w którym kierunku jedzie. Po dojeździe do Zalesia Śląskiego auto zostało zatrzymane przez patrol drogówki. W samochodzie podróżowało 5 mężczyzn w wieku od 15 do 52 lat. Byli to mieszkańcy Rumunii, Opola i Kłodzka.

Przypuszczenia funkcjonariusza potwierdziły się. Podczas kontroli pojazdu policjanci znaleźli w bagażniku dużą ilość artykułów spożywczych, sprzętu AGD oraz narzędzia budowlane. Mundurowi ustalili, że towar warty blisko 3000 złotych został chwilę wcześniej skradziony w kędzierzyńsko-kozielskich marketach. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Odzyskany towar został oddany pracownikom sklepów.

Policjanci którzy zajęli się tą sprawą dodatkowo ustalili, że 22-latek dodatkowo miesiąc wcześniej miał dwukrotnie ukraść w sklepach elektronarzędzia warte blisko 2000 złotych.

Mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Za ten czyn grozi kara do 5 lat więzienia. 22 i 35-latek byli już wcześniej karani za kradzież, dlatego będą odpowiadać w warunkach recydywy. Natomiast 15-latek będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

12 KOMENTARZE

  1. Jedziesz z kumplami do roboty, stajesz w biedrze, kupujesz żarełko, wyrzucasz paragon. Szybko lecisz do auta, bo już lekkie spóźnienie. Widzi to jeden gościu i masz w Zalesiu blokadę.

  2. według słownika fant to: 1.«przedmiot stanowiący wygraną na loterii fantowej»
    2. «w grach towarzyskich: przedmiot składany do wykupu za uchybienie któremuś z przepisów gry».
    nie rozumiem więc dlaczego policja sie czepia, może chcieli to zawieźć na loterię dla grzecznych dzieci.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj