Funkcjonariusze z wizytą u klas mundurowych. Ta młodzież wkrótce może zasilić szeregi policji

8

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla w ramach współpracy z Zespołem Szkół Nr 3 spotkali się z uczniami klas mundurowych. Na zajęciach młodzi ludzie, którzy swoją przyszłość wiążą ze służbami mundurowymi zapoznali się ze specyfiką zawodu policjanta oraz wyposażaniem używanym przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby. Uczniowie dowiedzieli się również kto może ubiegać się o przyjęcie do policji oraz jakie musi spełnić wymagania.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla odwiedzili uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas spotkania przedstawiciele komendy przybliżyli młodzieży zagadnienia związane ze służba w policji.

Uczniowie z klas mundurowych na terenie szkoły pod okiem funkcjonariuszy mogli zobaczyć i zapoznać się z policyjnym sprzętem używanym w codziennej służbie. Nie zabrakło również rozmów na temat rekrutacji. Funkcjonariusze opowiedzieli uczniom kto może ubiegać się o przyjęcie do służby, jakie musi spełnić wymagania oraz gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

8 KOMENTARZE

  1. Ale że co? Jak zapisywali się do tej klasy to nie wiedzieli w jakie bagno się pakują? Przecież taki zawód mogą wybrać tylko lenie czy desperaci, no chyba że są wakaty w drogówce albo kryminalni ale tu trzeba być po studiach.

  2. Uczniowie zapoznali się z wyposażeniem, a czy zapoznali się z uposażeniem, wiem wiem operuję trudnymi wyrazami obcymi dla młodzieży. No cóż kiedyś się zderzą z rzeczywistością pracy u Błaszczaka, czego im z całego serca nie życzę…

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj